Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MXL UR-1 - pierwszy mikrofon wstęgowy na USB

exti 04 Maj 2011 17:33 1200 0
 • MXL UR-1 - pierwszy mikrofon wstęgowy na USBMXL Marshall Electronics zamierza wypuścić pierwszy na świecie miktofon wstęgowy na USB. Mający charakterystyczny wygląd, rodem z późnych lat 50-tych, MXL UR-1 posiada w sobie przetwornik A/C o jakości CD i jest dostarczany z oprogramowaniem do nagrywania Mixcraft LE.

  Co prawda mikrofony takie, jak Meteor Mic czy Yeti Pro wyglądem też przypominają te z poprzedniej epoki, jednak w środku mają zwyczajne wkładki piezoelektryczne. UR-1 natomiast jest prawdziwym mikrofonem wstęgowym z tym, że posiada interfejs cyfrowy.

  Wstęga UR-1 jest umieszczona w obudowie w całości wykonanej z metalu wykończonej złotem i srebrem z podwójną siatką. Zastosowany przetwornik to 16-bitowy sigma-delta o paśmie 20 Hz-20 kHz. Jest tu także wyjście słuchawkowe pozwalające na bezopóźnieniowe monitorowanie nagrywanego sygnału audio.

  MXL UR-1 wraz z pudełkiem do przenoszenia, kablem USB i podstawą będzie kosztować 499,95 dolarów. Wprowadzenie na rynek zapowiedziano na czerwiec.

  Źródło:
  http://www.gizmag.com/mxl-worlds-first-usb-ribbon-microphone/18560/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  exti
  Poziom 32  
  Offline 
  exti napisał 2391 postów o ocenie 102, pomógł 6 razy. Mieszka w mieście Gliwice. Jest z nami od 2008 roku.