Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sbs2003 nie pobiera IP z DHCP od routera

salater 04 May 2011 18:08 6310 16
    salater
    Level 11  
    Witam posiadam serwer sbs2003 i jest problem po tym jak serwer wyłączył się po zaniku prądu (brak UPS)

Po uruchomieniu nie działa sieć, z powodu że karta sieciowa która jest podłączona do routera i powinna dostać adres z DHCP, nie dostaje go ?
    Serwer DHCP działa poprawnie oraz router ponieważ komy wpięte do niego poza sbs chodzą ok.

Napiszcie co się mogło stać nie mam już pomysłu.

Ustawiłem kartę sieciową manualnie podałem adresacje zgodnie z routerem. Efekt taki że mogę pingować całą sieć www bez problemu ale ruchu w sieci nie mogę zrobić, końcówki nie mogą się zalogować internet nie chodzi pomocy !
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    bogiebog
    Level 43  
    Ustaw ręcznie IP w SBS-ie poza pulą DHCP.
    salater
    Level 11  
    chodzi ci o pulę adresów DHCP routera tak ? bo DHCP sbsa na LAN jest w ogóle z innej puli
    salater
    Level 11  
    nic to nie pomogło :(

czy może być to związane z tym że nie może pobrać czasu z internetu ?
    dzisiaj zauważyłem że nie może uruchomić ntpclient !
    bogiebog
    Level 43  
    Czy server widzi kartę ? co pokazuje "ipconfig /all" z okna CMD.exe ?
    W managerze urządzeń wszystkie urządzenia mają sterowniki ? nie ma żadnych urządzeń z żółtymi pytajnikami ?

Przeinstaluj sterownik do karty.

Diody palą się przy kablu lączącym komputer z routerem ?
    salater
    Level 11  
    - Sterowniki ok (przeinstalowałem) ale było ok
    - nie ma żadnych żółtych wykrzykników
    - ipconfig /all pokazuje same zera !! na interesującej nas karcie !
    - diody palą się obydwie

przy starcie systemu pokazuje "że jakiś sterownik lub usługa nie mogły być uruchomione sprawdź w dzienniku zdarzeń" jak sprawdzam dziennik to tam jest tylko informacja o tym że kata nie dostała adresu IP z DHCP

zobaczyłem, że w usługach nie włącza się usługa firewall/udostępnianie internetowe błąd 1068 ?
    bogiebog
    Level 43  
    Uruchom w trybie awaryjnym + obsługa sieci, czy jest lepiej ?

Zainstaluj wiresharka, uruchom przechwyt na tej karcie co nie działa, z okna cmd.exe

ipconfig /release
    ipconfig /renew

z sharka, zapisz przechwyt jako *.pcap, załącz *.zip-a.

> - ipconfig /all pokazuje same zera !! na interesującej nas karcie !
    _pokaż_ tutaj
    salater
    Level 11  
    niestety nic nie pomogło - przywróciłem system z płyty i działą ale nie jest to dla mnie rozwiązanie !!

zadzwonił do mnie znajomy wczoraj ten sam problem, padł ups serwer pyk i "nie można uruchomić usługi.. takie same objawy

pytanie mam bo latam po forach i mam jakieś szczątkowe informacje,
    - czy ISA serwer ma określoną kolejność reguł i czy to może mieć wpływ na takie zachowanie serwera.
    - czy antywirus może zablokować cały ruch sieci
    - wyczytałem o tym że może port w rejestrze 4500 jest zablokowany wpisałem go do parametrów i nic

jakieś sugestie ??
    starepc.pl
    Level 24  
    Sprawdź stan usługi klienta DHCP. Przejrzyj logi pod kątem błędów. Jeżeli dostaniesz jakieś hexadecymalne kody błędów to załącz je na forum.

Pozdrawiam
    salater
    Level 11  
    usługa DHCP odpala się bez problemów.
    Błędów hex nie skopiowałem !! będę je miał w poniedziałek dopiero.
    Nie odpala mi się SQLAgent$WSF od którego jest zależne wiele usług jak choćby usługa udostępniania sieciowego, bez tego nie uruchomi się firewall i leci tak pokolei po usługach
    pacek81
    Level 17  
    Miałem podobny (a może nawet identyczny) problem z SBSem. Nie jest to wina sterowników sieciówki, tylko konfliktu portów w systemie SBS 2003. Po restarcie czasami działało wszystko dobrze, a czasami blokowało cały dostep do serwera. Rzowiązaniem było zastrzeżenie portu: Patrz tutaj: http://blogs.technet.com/b/sbs/archive/2008/0...er-installing-ms08-037-951746-and-951748.aspx
    Daj znać czy pomogło.
    P.S. SBSa używam i uważam że to pomyłka jest ;)
    salater
    Level 11  
    u mojego znajomego nie pomogła rezerwacja portów. Dziś pojawił się ten sam problem w kolejnej pracowni - jakaś plaga !!!
    Mam go właśnie na stole i próbuje reanimować.
    zamieszczam z logów wpisy błędów:

1. w32time
    Dostawca czasu NtpClient jest skonfigurowany, tak aby pobierać czas z jednego lub kilku źródeł czasu, jednak żadne ze źródeł jest obecnie niedostępne. Przez 15 min nie nastąpi próba kontaktu ze źródłem. NtpClient nie ma źródła dokładnego czasu.

2.źródło - DCOM
    Zgodnie z ustawieniami uprawnień właściwe dla aplikacji nie jest udzielane uprawnienie Lokalne Aktywacja do aplikacji serwera COM z identyfikatorem klasy
    {61738644-F196-11D0-9953-00C04FD919C1}
    użytkownikowi ZARZĄDZANIE NT\USŁUGA SIECIOWA o identyfikatorze zabezpieczeń (S-1-5-20). To uprawnienie zabezpieczeń można modyfikować przy użyciu narzędzia administracyjnego usług składowych.

3. service control menager

Limit czasu (30000 milisekund) podczas oczekiwania na odpowiedź transakcji z usługi fwsrv.

4.dcom zrządzanie nt\usługa sieciowa x 11 razy

Zgodnie z ustawieniami uprawnień właściwe dla aplikacji nie jest udzielane uprawnienie Lokalne Aktywacja do aplikacji serwera COM z identyfikatorem klasy
    {61738644-F196-11D0-9953-00C04FD919C1}
    użytkownikowi ZARZĄDZANIE NT\USŁUGA SIECIOWA o identyfikatorze zabezpieczeń (S-1-5-20). To uprawnienie zabezpieczeń można modyfikować przy użyciu narzędzia administracyjnego usług składowych.

dzień później ponownie sytuacja się powtarza 11 razy ten sam błąd.

5. eventlog
    Poprzednie zamknięcie systemu przy 11:20:23 na 2011-06-18 było nieoczekiwane.

0000: db 07 06 00 06 00 12 00 Û.......
    0008: 0b 00 14 00 17 00 83 02 ......ƒ.
    0010: db 07 06 00 06 00 12 00 Û.......
    0018: 09 00 14 00 17 00 83 02 ......ƒ.

6. \dhcp

Komputerowi nie został przypisany adres z sieci (przez serwer DHCP) dla karty sieciowej o adresie 001D7D40A0D8. Wystąpił następujący błąd:
    Przekroczono limit czasu semafora. . Komputer będzie dalej próbował sam uzyskać adres z serwera adresów sieciowych (DHCP).

0000: 79 00 00 00 y...

7. w32time

Dostawca czasu NtpClient: Wystąpił błąd podczas wyszukiwania serwera DNS ręcznie skonfigurowanej końcówki „time.windows.com,0x1”. Klient NtpClient ponowi próbę wyszukania serwera DNS za 15 min. Wystąpił błąd: Nieznana usługa. Nie można znaleźć usługi w podanym obszarze nazw. (0x8007277C)

8. to samo co w 6

9. system control manager

a) Limit czasu (30000 milisekund) podczas oczekiwania na połączenie się z usługą Microsoft ISA Server Storage.

b) Nie można uruchomić usługi Microsoft ISA Server Storage z powodu następującego błędu:
    Usługa nie odpowiada na sygnał uruchomienia lub sygnał sterujący w oczekiwanym czasie.

c) Usługa Microsoft ISA Server Control zależy od usługi Microsoft ISA Server Storage, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu:
    Usługa nie odpowiada na sygnał uruchomienia lub sygnał sterujący w oczekiwanym czasie.

d) Usługa Microsoft ISA Server Job Scheduler zależy od usługi Microsoft ISA Server Control, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu:
    Uruchomienie usługi zależności lub grupy nie powiodło się.

e) Usługa Microsoft Firewall zależy od usługi Microsoft ISA Server Control, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu:
    Uruchomienie usługi zależności lub grupy nie powiodło się.

10.dhcp
    Komputerowi nie został przypisany adres z sieci (przez serwer DHCP) dla karty sieciowej o adresie 001D7D40A0D8. Wystąpił następujący błąd:
    Przekroczono limit czasu semafora. . Komputer będzie dalej próbował sam uzyskać adres z serwera adresów sieciowych (DHCP).
    0000: 79 00 00 00 y...

błędy się już powtarzają w kolejnych dniach

Usługi
    ISA server storege -> błąd 1068 usługa nie odpowiada na sygnał uruchomienia.
    Serwer DHCP
    SERWER DNS
    każda usługa nie może być uruchomiona z błędem 1068 brak uruchomienie usług zależnosci nie powiodło się.

może w końcu dojdziemy do rozwiązania.
    pacek81
    Level 17  
    Generalnie to jest masa błędów i tak na dobrą sprawę nie wiadomo, który z nich jest winowajcą wszystkich pozostałych. Problem równie dobrze może być jeden jak kilka. Spróbuj:
    - ustawić statyczny adres IP na serwerze i sprawdzić, czy po uruchomieniu serwera możliwe jest pingowanie routera, czy też sieć jest jakby totalnie odłączona
    - zsynchronizować czas, ponieważ logowanie (Kerberos) oraz wiele innych aspektów jest silnie zależnych od czasu
    - wkleić zawartość klucza:HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\ReservedPorts
    - sprawdzić od jakich usług zależy usługa ISA
    Ponadto sprawdź problem z ISA w KB Microsoftu: http://support.microsoft.com/kb/884495/pl

Mam taką teorię (nie mam pewności, ze tak jest, ale warto to sprawdzić), że problemem może być ISA. Jest to zaawansowany Firewall. Domyślnie może być tak, że do czasu uruchomienia tej usługi cały ruch sieciowy jest blokowany. Jeżeli usługa nie może się uruchomić, to blokowany jest m.in. port DHCP (TCP 67), port NTP (UDP 123) itd. W konsekwencji nie ma możliwości pobrania adesu z DHCP, synchronizacji czasu itp.
    salater
    Level 11  
    Kurcze nic nie pomaga !! zmieniłem ten wpis w rejestrze żadnych zmian.

RESERVEDPORTS

1433-1434
    3343-3343
    1745-1745
    1080-1080
    1720-1720
    4500-4500
    1645-1646
    1701-1701
    1812-1813

zależność ISA ! - tak się posypało że nawet właściwości usługi mi się nie uruchamiają.
    Czy jest coś takiego jak naprawianie systemu z instalki (coś jak w xp,vista i 7 ) ??
    alfred47
    Level 14  
    Mam podobne problemy z pracownią, nic nie mogę ustawić. Zainstalowałem od nowa cały system dwa dni straciłem i klapa totalna jednostka przeznaczona na serwer to bubel moim zdaniem, płyta nie obsługuje więcej RAM-u jak 2Gb. Ja juz nie wiem czy mam jakieś szanse na uratowanie tego serwera. Płyty instalacyjne które posiadam uniemożliwiały mi naprawę tego systemu. Juz się zaczynam poddawać i chyba postawie ten serwer na innym systemie. Czy ktoś może mi udzielić rady co do problemów z instalacją systemu SBS 2003 i jak ją przeprowadzić bezpiecznie. Pozdrawiam

Regulamin, punkt 3.1.13 - zabronione jest publikowanie postów niezgodnych z zasadami pisowni języka polskiego. Proszę poprawić post. Zaznaczony błąd nie jest jedyny.[piterus99]
    wolfikus
    Level 13  
    Czy to aby nie jest związane z działaniem drugiego serwera dhcp od strony połączenia internetowego? Czy serwer dhcp jest w usługach uruchomiony?