Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszczelka do drzwiczek pieca.

04 Maj 2011 20:20 24523 4
  • Specjalista - oświetlenie sceniczne
    Witam.

Pomóżcie Panowie, bo trafiłem na nie swój temat, a muszę to zrobić.
    Mam drzwiczki od pieca (paleniskowe i popielnika), chcę je oczyścić i odnowić.
    Problem polega na tym, że zdrapując cały syf zaczęły odłazić mi uszczelki w ramie drzwiczek, wydłubałem więc wszystko.
    Co zastosować w zamian? Jak fachowo nazywa się taka uszczelka?
    To taki sznurek z wplecionym złotym drutem, wciśnięty na chama w szczelinę w ramie drzwiczek.

Druga sprawa - czy jest jakaś substancja, w której można takie drzwiczki wykąpać, aby wyglądały jak nowe, czy tylko szczota druciana i papier ścierny?

Czym to później pomalować? Może być taka srebrna farba do malowania tłumików w autach?

Dziękuje i pozdrawiam.

PS: Google znajduje jakieś piece do pizzy...
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Uszczelnienia takie można kupić w leroyu lub castoramie przy stoisku kominków o ile będzie odpowiednia średnica. Wkleja się na silikon wysokotemperaturowy min 750-1000st C następnie nasączyć olejem silikonowym lub innym niepalnym mazidłem
  • Specjalista - oświetlenie sceniczne
    Super, dziękuję, jeszcze tylko jedno.
    Czy jest jakaś prawidłowość, między szerokością i/lub głębokością szczeliny, a średnicą sznura? Czy może dobieramy "na oko" i doświadczalnie?

Docelowo drzwiczki mają trafić do paleniska wędzarni, więc kontrola nad przepływem powietrza powinna być jak najlepsza, dlatego też chciałbym się do tego przyłożyć.
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Szczelina powinna być całkowicie wypełniona. Najlepiej jest wyznaczyć sobie pole przekroju szczeliny i takie też pole przekroju sznura zastosować lub trochę większy.