Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem ze skanerem

13 Lut 2003 22:59 2481 6
  • Poziom 12  
    Dostałem gratis skaner firmy RELISYS SCORPIO Easy 3 model VM3572.Gdzie znależć sterowniki do tego sprzętu i co on jest warty.Za wszelką pomoc dziękuję.Pozdrawiam.MAX2.
  • Poziom 12  
    Sterowniki ściągnołem ale komputer nie wykrywa skanera.Proszę o jakieś porady.Pozdrawiam.MAX2

Wypowiedzi połączono z dwóch osobnych tematów.
    LEM
  • Poziom 31  
    Spróbuj poprawić przewody sygnałowe i zasilające, bo być może coś nie kontaktuje. Z drugiej strony może masz zbyt nowe sterowniki, czasami najnowsze sterowniki powodują konflikt z systemem. A, pod jakim systemem masz ten skaner?
    Pozdrawiam, Michał
  • Poziom 12  
    Skaner firmy RELISYS SCORPIO EASY 3.Podłączony do portu drukarki.Od skanera podłączana jest drukarka.System WIN 98 nie wykrywa skanera jednocześnie nie można drukować.Kabelki sprawdzone.Proszę o wskazówki.Pozdrawiam.MAX2.
  • Poziom 31  
    Sprawdź zasialcz skanera i kabel połączeniowy z komputerem. Niestety, jeśli skaner nie zadziała, to nic nie wydrukujesz. Podczas drukowania w takiej konfiguracji musisz mieć włączony skaner. Poza tym sprawdź ustawienia portu równoległego w BIOS'ie. Powinien być ECP+EPP, na innej konfiguracji nie pójdzie skaner. Na razie tyle mogę napisać.
    Pzodrawiam, Michał.