Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips CAR 400 stroi tylko nieparzyste fale

okocz 04 Maj 2011 21:56 2091 6
  • #1 04 Maj 2011 21:56
    okocz
    Poziom 8  

Witam, kupiłem radio jak w temacie. Niestety okazało się, że stroi jedynie nieparzyste fale (88.7; 99.9; 106.7). Oprócz tego o dziwo zarejestrowało 93.0. Prosiłbym o wskazówki, jak przestroić to radio.

Może jest możliwość pokombinowania czegoś w ustawieniach?

0 6
  • #2 04 Maj 2011 23:13
    DKAG
    Poziom 21  

Trzymając klawisze 2 i 5 włącz radio. Po usłyszeniu sygnału z głośników powinno wyświetlić status w jakim jest: Europa- 9 KHz, USA- 10 KHz.

0
  • #3 04 Maj 2011 23:34
    okocz
    Poziom 8  

Na pewno taka kombinacja? Po wykonaniu tej czynności nic się nie stało :/ Dla pewności sprawdziłem inne kombinacje i np zmiana digit 10 na 8 działa...

W dodatku 9 KHz to częstotliwości fal średnich:/

0
  • #4 05 Maj 2011 10:14
    Tomek Włodarczyk
    Spec od car audio

DKAG napisał:
    Trzymając klawisze 2 i 5 włącz radio. Po usłyszeniu sygnału z głośników powinno wyświetlić status w jakim jest: Europa- 9 KHz, USA- 10 KHz.

Owszem ale to dotyczy fal średnich (MW) a w SM, przynajmniej ja, nic nie znalazłem o zmianie kroku syntezy FM. UKF na sztywno 100 kHz:

Cytat:
    Na pewno taka kombinacja? Po wykonaniu tej czynności nic się nie stało ...

Na pewno, tylko trzeba przełączyć radio na MW i dotyczy to średnich (opcjonalnie!) co Tobie jest raczej nieprzydatne chyba, że mieszkasz w USA :) :

A może radyjko po akcji radio code polegającej na podstawieniu innej zawartości pamięci ze znanym kodem i to jest przyczyną, że radio zgłupiało?
    RDS jest?

0
  • #5 05 Maj 2011 15:08
    okocz
    Poziom 8  

RDS jest wszystko na miejscu, tylko ten cholerny skok co dwa ;/ (skok o 200 khz)

0
  • #6 06 Maj 2011 22:00
    DKAG
    Poziom 21  

[quote="Tomek Włodarczyk"]

DKAG napisał:

Owszem ale to dotyczy fal średnich (MW) a w SM, przynajmniej ja, nic nie znalazłem o zmianie kroku syntezy FM. UKF na sztywno 100 kHz:

Źle doczytałem SM, sorki. :sm7: :sm7:

0
  • #7 06 Maj 2011 23:54
    Tomek Włodarczyk
    Spec od car audio

DKAG napisał:
    ...Źle doczytałem SM, sorki. :sm7: :sm7:

Bywa, nie myli się tylko ten co nic nie robi :)

okocz no i co z teorią eepromu? Odpada? Sprawdzałeś coś? Lutowany? Podstawiałeś inny plik na próbę, oczywiście zachowując oryginał? Jak jest RDS to raczej odpada rynek amerykański.
    Tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3817423#3817423
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1000499#1000499 koledzy w podobnych przypadkach też sugerują możliwe uszkodzenie zawartości pamięci. Szczególnie, że te radyjka są w kilku wersjach i do tego pliki eepromu nie są kompatybilne ze sobą.

2
  Szukaj w 5mln produktów