Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 46PFL5605H/12 - miga

04 Maj 2011 23:44 2191 5
  • Poziom 23  
    Witam, mam z tym tv taki problem, a mianowicie podczas odbioru programów cyfrowych z anteny naziemnej (okolice Warszawy)z wbudowanego tunera MPEG-4, na ułamek sekundy zostaje jakby wygaszane podświetlenie matrycy (takie b.szybkie mignięcie).Występuje to niezależnie od niczego i w nieregularnych odstępach czasu. Zauważyłem także,że towarzyszy temu, ale to nie zawsze lekkie "pyknięcie" w lewym głośniku. Sam najpierw zaktualizowałem soft, ale to nic nie pomogło. Więc oddałem go do serwisu, (tv jest na gwarancji) w Radomiu i tam wgrali mu cały wsad do epromu od nowa, oddając odbiornik stwierdzając że jest ok.Podejrzewam,że serwisant mógł nawet tej usterki nie wychwycić i profilaktycznie wgrał nowy wsad, choć starałem się w/g mnie dobrze opisać usterkę i nawet dzwoniłem do nich. Gość z tego serwisu mówił mi,że może to być spowodowane prawdopodobnie złą jakością sygnału DVBT, który ponoć jeszcze jak mówił, jest w fazie testów i jest nadawany w 1/3 mocy. Ale ja mam w domu drugi tv lcd panasonic, z tym, że 50Hz i taki objaw w nim nie występuje. Serwis nadal twierdzi, że powodem takiego zachowania tego philipsa jest niedostatecznie dobry jeszcze sygnał cyfrowy. Może Panowie mi podpowiecie co robić z tym tv, czy serwisanci z MIK serwis Radom mają rację?? Zauważyłem, też ,że podczas przełączania programów, grafika w tv np. TVP1 też jakoś lekko przygasa (na ułamek sekundy), ale zjawisko to wyeliminowałem poprzez wyłączenie w menu opcji dynamicznego podświetlenia ekranu, nie pomogło to jednak na opisywany problem.
    Pozdrawiam i proszę o pomoc, bo wydałem 4 tys. na sprzęt i jestem na niego poważnie wkurzony.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 33  
    Cytat:
    Pozdrawiam i proszę o pomoc, bo wydałem 4 tys. na sprzęt i jestem na niego poważnie wkurzony.

Wkurzony to będziesz jak Ci się popsuje po gwarancji, a to już niedługo.
  • Poziom 23  
    witam, mam go co prawda dopiero 1 miesiąc, gwarancji zostało jeszcze 23 m-ce, natomiast w sklepie nie chcieli mi go wymienić bo sprowadzili mi go na moje zamówienie. Zaobserwowałem,że ta przypadłość występuje przy odbiorze programów cyfrowych, natomiast przy odbiorze z tunera analogowego nie występują te mignięcia. Muszę jeszcze go poobserwować, jak będzie zachowywał się przy odtwarzaniu filmów z USB.
  • Poziom 23  
    Witam po jakimś czasie, odświeżę temat z krótkim przypomnieniem problemu.
    Mieszkam w Pułtusku (ok.50 km od Warszawy) i zakupiłem odbiornik telewizyjny LCD Philipsa 100 Hz, model j/w.
    Odbiera on programy w MPGE4, z tym, że co jakiś czas obraz mignie na chwilę (wygląda to tak jakby na ułamek sekundy wyłączone był podświetlenie i towarzyszy temu jakby przeskok głosu ). Objaw ten występuje tylko, gdy telewizor odbiera z tunera cyfrowego. Z innych źródeł jest ok.
    Po zareklamowaniu TV w serwisie Philipsa , panowie fachowcy powiedzieli mi, że telewizor jest sprawny, a winę za te miganie ponosi jeszcze zdaniem ich, niedoskonały sygnał cyfrowy MPGE4. Oznajmiono mi, że nadajniki w tej chwili nie nadają jeszcze na pełnej mocy i dlatego tak się dzieje.

Proszę więc, o ile to możliwe o informację czy jest to prawda, gdyż chcę go reklamować ponownie. Zaznaczam,że te miganie to nie jest tzw. rwanie obrazu czy klatkowanie, jakie ma miejsce np. przy słabym sygnale. Zdaniem moim problem jest w płycie głównej tv, wygląda to tak, jakby telewizor nie nadążał sobie kompensować niedoskonałości sygnału i to właśnie tym się objawia i dlatego też występuje przy tym też przeskok w głosie (podobny jak przy odtwarzaniu z zarysowanej płyty).
  • Poziom 23  
    Temat odświeżam, zauważyłem, że telewizor chodzi idealnie na programach HD Polsat i HD TVN włączonych ostatnio do telewizji naziemnej DVBT. Dlaczego na tych dwóch programach nie ma tych "mignięć" ??