Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xbox 360 core(xeon)-poprawa ch這dzenia i update firmware

szefxxx 04 May 2011 23:59 4947 5
GoodRam konkurs
    szefxxx
    Level 20  
    Witam serdecznie,

od pewnego czasu jestem w豉軼icielem konsolki Xbox 360 w wersji Core(wersja z HDMI).Jest to konsolka wykonana w procesie technologicznym 90mm,czyli grozi jej za jaki czas "kr庵 鄉ierci"(zasilacz 203w,produkcja lipiec 2009).Mam pytanie w jaki spos鏏 dokona modyfikacji firmowego ch這dzenia aby tego unikn望??Z tego co zd捫y貫m zobaczy po rozkr璚eniu to konsoli to i jest bardzo ma這 miejsca na jakiekolwiek przer鏏ki,oraz i dwie ko軼i pami璚i(przyda造 by si radiatory) od grafiki s nie ch這dzone.P鏦i co po這篡貫m now past - Arctic Silver 5 i pomy郵a貫m nad kwesti uszczelnienia silikonem tunelu.Czy mo積a jako usprawni to ch這dzenie?Wymiana wiatraczk闚 na bardziej wydajne?Wyci璚ie dziury w obudowie na wiatraki np 2x120mm?Zastanawia mnie czy maj sens te podstawki ch這dz帷e?(czy b璠 pasowa造 do ka盥ej konsoli?Gdy z wersji na wersj s inne wtyczki do zasilania).Z tego co widzia貫m wiele konstrukcji opiera si na przer鏏ce obudowy celem "podniesienia"nap璠u DVD,ale wola豚ym tego unikn望(estetyka).Mo積a jako tego unikn望?Zastanawia貫m si nad do陰czeniem do tego ma貫go elementu ch這dz帷ego na heatpipe kt鏎y prawie dotyka radiatora CPU wiatraczka 50mm lub i nawet na bok wiatraczka do radiatora od CPU.Czy w przypadku u篡cia rozga喚幡ika na 2x3pin do wiatraka z陰cze do wiatrak闚 i do陰czenia wiatrak闚 jest w stanie je wyprowadzi?Czy jest jakie ew jakie miejsce gdzie na p造cie g堯wnej konsoli mo積a by dolutowa wyprowadzenie na dodatkowe wiatraki??
    Drug kwesti jest aktualizacja firmware.Wiem i nowsze wersje FW pozawalaj na korzystanie z nap璠闚 USB jako karty pami璚i(nie posiadam dysku ani karty pami璚i).Czy jest mo磧iwo嗆 dokonania update nie przez Xbox live(wyskakuje komunikat i nie mo積a dokona update bez no郾ika pami璚i mimo i pen drive jest wpi皻y do portu USB w konsoli),ale z p造tki(je郵i tak to czy to ma by CD czy DVD?).
    Prosz o wybaczenie wielu pyta,ale jest to moje pierwsze starcie z konsolk;)
    Prosi豚ym serdecznie o pomoc:)

Pozdrawiam serdecznie,
    Szefxxx:)
  • GoodRam konkurs
    Bimer535
    Level 20  
    co do ch這dzenia to co opisa貫 jak najbardziej mo瞠sz zrobi.Czyli ma造 wiatrak na heatpipe na ram pod radiatorem daj spor krople pasty tak 瞠by dotyka豉 po za這瞠niu radiatora i 瞠by ram ciep這 z nim wymienia.Na pozosta貫 ko軼i przyklej te radiatory tak 瞠by lepiej ciep這 odawa造.Co do ci璚ia obudowy i montowania dodatkowych wiatrak闚 jak dla mnie przesada.Trzymaj konsole po prostu na wierzchu a nie w szafce i nie b璠zie problemu.Jak si b璠zie mia豉 popsu i tak 瘸dne mody Ci nie pomog.
  • GoodRam konkurs
    baloon 360
    Level 20  
    Z wiatrak闚 obetnij 2 kabelki Czerwony i br您owy i skr耩 je ze sob i przed逝 kabelek i do tego punktu przylutuj co jest na zdj璚iu je郵i chcesz zmniejszy zasilanie u篡j stabilizatora lm 317 lub rezystora du瞠j mocy 10-15W I dobierz warto嗆 jak ci odpowiada SCHEMAT jest w drugim linku do regulatora.
    1. https://obrazki.elektroda.pl/78_1267643245.jpg
    2. https://obrazki.elektroda.pl/61_1268035687.gif
    Jak bym nie dok豉da 瘸dnych dodatkowych wiatrak闚 one mog tylko pogorszy sytuacje je郵i nie przeszkadza ci ha豉s to przylutuj bezpo鈔ednio do 12V .
    A tunel mo瞠sz uszczelni ta鄉om izolacyjna.
    Musisz kupi dysk twardy lepiej si op豉ca ni karta pami璚i co to za granie bez sevea gry .
    szefxxx
    Level 20  
    Dzi瘯i bardzo za odpowiedzi;)W豉郾ie co dopasowa貫m zestawy radiator闚 na poszczeg鏊ne ko軼i na p造cie g堯wnej w陰cznie z przypi這waniem radiator闚 pod pami璚i GPU gdzie wadzi heat pipe.Dzi瘯uj za schemat,na pewno si przyda gdy my郵a貫m nad wywierceniem otwor闚 na burcie konsoli na wiatrak/i 120mm albo i dwa bo te dwa wiatraki co s przy kominie to przyznam szczerze mo瞠 i mocno dmuchaj ale doprowadzaj mnie d德i瘯iem do szale雟twa z g這郾o軼i(czy da rad je zast徙i jakimi cichszymi o podobnym przep造wie powietrza?);)Mam od razu co do schematu pytanie,jaki maxymalny pr康 mo瞠 by pobrany z tych punkt闚?Czyli 0,30 A b璠zie za du膨 warto軼i(dwa wiatraki 120mm)??
    Z ciekawo軼i mam pytanie dlaczego dodatkowe wiatraki mia造 by pogorszy kwesti skoro cz窷 radiatora z heat pipe jest kosmicznie gor帷a??
    By豚ym wdzi璚zny za pomoc;)
    Bimer535
    Level 20  
    akurat dodatkowy wiatrak na heat pipe ma naprawd nieszkodliwy wp造w na konsole i znam kilka serwis闚 uznawanych za dobre i znaj帷e si na rzeczy montuj帷e takie zestawy.Co do pod陰czenia innych wiatrak闚 s talismoony kt鏎e maj lepsza wydajno嗆 ni orygina造 i gdzie w sieci jest test tych wiatrak闚 ale si nie kalkuluje to cenowo.Prze豉czenie wiatrak闚 na pe軟 pr璠ko嗆 robi z konsoli odkurzacz i gra staje si ma這 przyjemna.Po zabiegu takim jak opisa貫m daruj sobie wiatraki 120 mm bo taki mod w zupe軟o軼i wystarczy.

Prosz poprawi post - regulamin pkt.3.1.13 [dzimi]
    szefxxx
    Level 20  
    Dzi瘯uj za odpowied:)Chyba faktycznie poszukam jaki cichszych wiatraczk闚:)Pewno wtedy problem si rozwi捫e:)Na heat pipe wstawi貫m ma造 wiatraczek 50 mm i jest znacznie ch這dniej.