Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AUDI A6 C4 2.5 TDi mocne drgania na kierownicy przy hamowaniu

05 Maj 2011 10:08 5324 7
  • Poziom 9  
    witam kolegów i koleżanki
    proszę o pomoc bawiłem się ostatnio regulacją kierownicy góra, dół, przód i tył i po ustawieniu w pozycji jaka mi pasuje zauważyłem że przy zgaszonym silniku lekko kręcąc kierownicą pojawił się lekki stukot (a nie było tego wcześniej) do tego jeszcze przy hamowaniu miałem lekkie drgania na kierownicy (przy ok 100km/h) teraz drgania się nasiliły (od czasu zabawy z regulacją kierownicy) co może być tego powodem i jak rozwiązać ten problem
    pozdrawiam wszystkich i liczę na pomoc
  • Poziom 10  
    Do sprawdzenia masz tarcze hamulcowe!
  • Poziom 9  
    wizualnie tercze i klocki są ok wymieniane były 6 miesięcy temu
  • Poziom 28  
    Kolego, to, że były wymieniane 6m-cy temu i sa wizualnie ok, to nic nie mówi. Pojedź do gościa, który przetacza tarcze na aucie a się przekonasz jak są krzywe.
    Miałem podobnie (nie śmiać się !!!) w Lanosie. Po założeniu tarcz wszystko było cacy. Po przejechaniu jakiegoś dystansu (500 km) już tłukły. Innym razem po zmianie tarcz tych, co tłukły było ok do zmiany kół z zimowych na letnie i też po jakimś dystansie. Po wizycie u gościa od tarcz zdziwiłem się jak były wypaczone. Po przetoczeniu tarcz było ok.

pzdr
  • Poziom 9  
    a co z tym stukotem w zawieszeniu po zmianie ustawień kierownicy i przypominam że drgania po tym się nasiliły
  • Poziom 28  
    Czy stuki są przy szybkich krótkich ruchach? Masz wspomaganie? Przy wspomaganiu będziesz miał stuki. Jak uruchomisz silnik (w przypadku wspomagania) to "luzy na przekładni są kasowane". Mam to samo w Golfie IV. Też spanikowałem i pojechałem sprawdzić zawieszenie, bo myślałem, że maglownica do wymiany. Okazuje się, że na postoju taki lekki stuk to normalne. Znika po uruchomieniu silnika.

Podjedź sobie do jakiegoś warsztatu co robi zawieszenia, żeby Ci sprawdzili. Kosztuje to grosze. Tylko podjedź do warsztaty od zawieszeń.
    Będziesz spokojniejszy.
    pzdr
  • Poziom 9  
    tak szybkie krótkie ruchy po włączeniu silnika stukot ustaje wspomaganie oczywiście mam
  • Poziom 9  
    Witaj kolego.
    Też miałem problem z drganiami na kierownicy podczas hamowania, a tarcze i klocki wyglądały dobrze i to nie prawda, że od razu tarcze są do wymiany. Sprawdź czy przypadkiem nie masz luzów na końcówkach kierownicy. U mnie ( VW Sharan), po ich wymianie drgania zniknęły.