Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa kosiarka z silnikiem briggs&stratton 450 clasic - dziwna praca silnika

05 Maj 2011 10:28 12265 5
  • Poziom 10  
    Zanim ewentualnie zwrócę się do serwisu chciałbym poradzić się na forum.Kupiłem nową kosiarkę silnikiem briggs&stratton 450 clasic. Kosiłem nią dopiero przez 2 godz. robocze. Od samego początku moim zdaniem silnik (tłumik) wydaje dziwne odgłosy co jakiś czas (nieregularnie) jak motocykl typu "czoper", słychać takie "puchanie". Nie spadaja przy tym obroty, kosiarka kosi normalnie. Zjawisko to zaczyna się po około 1 minucie od odpalenia zimnego silnika bez wzgledu czy się kosi trawę czy stoi w miejscu. Pytanie moje brzmi czy jest to usterka i zgłaszać do serwisu czy silnik jest nadotarciu i z czasem sytuacja się unormuje.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Użytkownik usunął konto  
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 10  
    Też tak myślałem, bo włałem pierwszy raz paliwo które ze 2 miesiące stało w kanistrze ale potem kupiłem świeże "95" na stacji dużego koncernu i nie ma różnicy.
  • Poziom 10  
    Ciąg dalszy do mojego tematu. Przyjrzałem się i posłuchałem silnika kosiarki na postoju, to słychać jednak że nie równo pracuje i patrząc na układ sprężynek i dźwigienek przy gaźniku widać że cały czas sprężynki i dźwigienki pracują tzn. próbują utrzymać równe obroty a nie dają rady. Czy takie zachowanie tego mechanizmu na postoju jest normą? Chyba to nie wina paliwa, moze jest potrzebna jakaś regulacja tych sprężynek.
  • Poziom 9  
    ja miałem tak w tamtym roku dałem do serwisu i powiedzieli mi że to wina gaźnika bo był zaprany olejem;/ zapłaciłem wtedy ok 30 zł za czyszczenie...
  • Poziom 10  
    Po roku czasu silnik się dotarł i pracuje znacznie lepiej