Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWT2084 - wymiana łożysk w silniku

05 Maj 2011 12:33 16006 16
  • Poziom 12  
    Witam. Mam problem z silnikiem w pralce Whirlpool AWT 2084. Mianowicie, słychać tarcie łożysk, czy w tym silniku jest możliwa wymiana łożysk? Silnik C.E.SET. MCA 30/64 - 148/ALA1, jeśli tak, to jakie wstawić łożyska?
  • Poziom 29  
    Czy do sprawdzenia łożysk w silniku zostały odłączone szczotki,bo jeżeli nie to one mogą wprowadzać w błąd (szumią).
  • Poziom 12  
    zostały odłączone szczotki , dalej słychać tarcie łożysk.
  • Poziom 29  
    W tym silniku wymiana łożysk tylko dla fachowca, ponieważ można zniszczyć silnik. Lepiej zapłacić za wyminę łożysk niż zniszczyć silnik i wymienić pralkę.
  • Poziom 12  
    To jak należy wymienić łożyska aby nie zniszczyć silnika?
  • Specjalista AGD
    Musisz mieć dobrą prasę ,bo inaczej nie dasz rady nic zrobić.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Mam prasę o nacisku 2 ton ,jeżeli koło pasowe nie zejdzie można je podgrzać ?
  • Specjalista AGD
    adrianarktos12 napisał:
    Oczywiście życzę powodzenia w ściąganiu prądnicy tacho .Jak się uda niech kolega podzieli się informacją jak ją zdjął

Jakiego powodzenia? To Kolega nie ściągał nigdy magnesu tacho z silnika Ceset?
    O ponownym założeniu nie wspomnę... :D
  • Poziom 12  
    Silnik po naprawie po wymianie łożyska od strony koła pasowego. Łożysko 6202 2RS cena 15 zela. Koło pasowe zeszło zwykłym ściągaczem bez problemów .Szpilki zastąpiłem śrubami M6x100. Pralka ma 10lat i to pierwsza naprawa może pośmiga rok może dwa.
  • Poziom 12  
    Łożysko od strony tacho zostało stare jest całe a praleczka śmiga jak nowa .
  • Admin grupy AGD
    muzimuzi napisał:
    Łożysko od strony tacho zostało stare jest całe a praleczka śmiga jak nowa .

No cóż, wymienia się zawsze oba lecz jak kaleczenie rzemiosła odpowiada to raczej dalsza dyskusja zbędna.
    Pralka Whirlpool AWT2084 - wymiana łożysk w silniku