Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dekoder cyfry plus hd a kino domowe

arturekck 05 Maj 2011 12:43 3702 2
  • #1 05 Maj 2011 12:43
    arturekck
    Poziom 2  

Dzień dobry wszystkim.Mam problem:-)Bardzo proszę o pomoc bo główkuje juz od dłuższego czasu i nie bardzo mi wychodzi:-).
    Posiadam dekoder cyfry plus pvr hd DSR7201.Daje zdjęcie tyłu
    Do tego posiadam kino domowe sony dav s 550.I zdjęcie tyłu
    Na koniec telewizor lg 42 lf 65
    i z boku

Ok.teraz idea jest taka aby mieć dźwięk oglądając telewizję z dekodera poprzez kino domowe.Dekoder połączony mam kablem hdmi z telewizorem.Tak wiec dźwięk leci póki co z tv razem z obrazem:-).Drugie hdmi mam podłączone do konsoli ps3.A także optykiem z ps3 do kina domowego.Dźwięk z konsoli ps3 mam załatwiony.Problem tkwi w dekoderze cyfry.Więcej optycznych wejść nie ma.Pomocy ,jakie kable potrzebuję i gdzie je podpiąć.Nie mam pojęcia co kupić:-(
    O xboxie 360 i laptopie juz nie mowie.Chodzi tylko o dźwięk.Ok ,trochę się rozpisałem.Dzięki.Artur

https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.13 i p.3.1.15. Proszę poprawić tytuł tematu oraz pisownię w poście (głównie nazwy, brakujące spacje po znakach przestankowych). [Mirek Z.]

0 2
  • #2 05 Maj 2011 19:50
    DROPKICK
    Poziom 13  

Możesz z dekodera wypuścić dźwięk z wyjścia Euro (to te duże prostokątne), ewentualnie z dekodera wyjściami Chinch (okrągłe białe i czerwone), do amplitunera wpinasz w miejsce Audio IN (okrągłe białe i czerwone) najlepiej te w VIDEO1, poniważ pod VIDEO 2 masz wpiętego PS-a.

Ewentualnie kupno jakiegoś roździelacza optycznego, wtedy dekoder i PS-a wpinasz w jedno wejście, ale nie mam pojęcia jak to się sprawuje.

Teraz jeszcze sprawa następująca, czy dekoder puszcza sygnał na wszystkie wyjścia, u mnie w N-ce w taki sposób działa, gorsza sprawa jest z PS3, jeżeli obraz mam puszczony przez HDMI, to wtedy nie ma sygnału na wyjściu Chinch. Ale to już kwestia samego dekodera.

0
  • #3 08 Maj 2011 23:46
    arturekck
    Poziom 2  

Dziękuję !Dropkick.Pomogłeś bardzo.Zrobiłem tak jak mówiłeś i wszystko działa perfekt.oczywiście to tylko stereo przez chinche ale mi wystarcza.Twój nick po części sugeruje że jesteś z Ck.Czy ma.m rację ?Pozdro i jeszcze raz dzięki

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo