Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dreambox DM500 - czerwona dioda.

arkadi26 05 May 2011 12:43 4340 2
    arkadi26
    Level 10  
    Więc tak szybko (wiem, że temat był wałkowany wiele razy ale u mnie inny problem). Po jakimś czasie dm500 zmienił zdanie co do współpracy. Najpierw zaczęła się świecić zielona dioda na stałe(brak jakiejkolwiek reakcji) - więc po radach na forach przeflaszowałem go jeszcze raz, zielona zgasła natomiast zaczęła się świecić na stałe czerwona. Więc jeszcze raz przewertowałem fora i znalazłem wiele pomocnych opinii i rad. Niestety nic nie zadziałało u mnie. Więc zdecydowałem się na ostateczność jtag (bo na 99% "uszkodzony" jest bootloader). Po rozebraniu dekodera okazało się, że w miejscu złącza do jtag-a brakuje: 2 pinów - 1 i 3 oraz dwóch rezystorków (było ich pięć teraz jest aż 3) no i sobie zrobiłem jtag. Teraz nie wiem czy te piny były połączone z rezystorami i gdzie się teraz wpiąć aby mieć połączenie z pinem 1 i 3 które mi są zdecydowanie potrzebne do przeflaszowania, a oczy już nie te co dawniej. Ma któs jakiś pomysł na to?
    Bardzo byłbym wdzięczny.
    Pozdrawiam.

P.S.
    1. Dekoder raczej oryginalny (sprawdzenie po MAC adresie).
    2. Tak czy siak dla pewności był na nim SifTeam-1.9.3E-500MV.
    kriss51
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Robiłeś pomiary napięć zasilacza? Czasem zasilacz potrafi sobie w ten sposób jaja robić. Nie mówię aby to był na 100% zasilacz winny, ale warto sprawdzić.
    arkadi26
    Level 10  
    Cześć, dzięki za odpowiedź. Co do tego zasilacza to miałeś "nosa" bo była to chyba najbardziej prawdopodobna przyczyna jegoż uszkodzenia. Tak czy siak. Po wymianie na nowy objaw jest taki sam.
    Pozdrawiam.
    Arek.