Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po zmianie systemu z Win Xp SP3 na Win 7 SP1 dziwnie buczy subwoofer.

05 Maj 2011 13:52 1714 6
  • Poziom 9  
    Mam zestaw głośników 5.1 Medion (kupiony za flaszke więc drogo nie dałem) na Win XP grało bezproblemowo, jednakże kiedy zmieniłem system na Win 7 kiedy chce podkręcam basy bardzo dziwnie i głośno zaczyna wyć aż w domu wytrzymać nie można kiedy znowu zredukuję wszystko jest ok tylko basów nie ma wcale. Mam zintegrowaną kartę Realtek HD Audio. A bez basów to troche lipa słuchać dubstepu. Proszę o sugestie co z tym zrobić.
  • Poziom 30  
    Spróbuj je podłączyć do innego źródła dźwięku i sprawdź czy aby na pewno ten objaw nie występuje.
    Sprawdź w ustawieniu panelu HD Audio Realteka czy nie włączyłeś przez przypadek jakiegoś środowiska, equalizaera, itp. "ulepszaczy" dźwięku.
  • Poziom 9  
    Podłączyłem do innego źródła i jest to samo. Sprawdziłem też te "ulepszacze" wszystko jest wyłączone i dalej nie ma poprawy.
  • Poziom 43  
    A czasami wtyczka Sub/center nie jest podłączona do gniazda mikrofonu?
  • Poziom 9  
    Nie nie nie. Podłączona jest prawidłowo. To buczenie występuje wtedy kiedy podgłaszam wszystkie głośniki razem z subwooferem kiedy gra cicho nic się nie dzieje z tą różnicą że nie ma wcale basu.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Uaktualnij sterowniki ze strony producenta.
  • Poziom 9  
    Znalazłem w Menedżerze Realtek HD Audio taką opcję"Zamień wyjście centralny/subwoofer" i jak ręką odjął. Dzięki za pomoc.