Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Obniżenie napięcia w lampie Elgawa N128

larguss 05 May 2011 14:32 2586 5
    larguss
    Level 15  
    Witam. Znalazłem w piwnicy lampę Elgawa N128. Postanowiłem ją wykorzystać jako lampę do stołu bezcieniowego. Mam zamiar wyzwalać ją zdalnie. Jednak wyzwalacze radiowe nie obsługują tak wysokiego napięcia. Znalazłem schemat z użyciem MOC3051 ale on jest raczej pod zasilanie bateriami, no i przyznam się ze nie za bardzo wiedział bym jak go wbudować w tą lampę. Czy macie jakiś pomysł na obniżenie napięcia w stopce?

Obniżenie napięcia w lampie Elgawa N128 Obniżenie napięcia w lampie Elgawa N128 Obniżenie napięcia w lampie Elgawa N128

PS. Fotocela raczej mnie nie interesuje.
    larguss
    Level 15  
    Nie rozumiem co mam zrobić. Mógłbyś to jaśniej opisać?
    me_super
    Level 29  
    larguss wrote:
    Nie rozumiem co mam zrobić. Mógłbyś to jaśniej opisać?

Jemu chodzi o coś innego -- nie napisałeś że masz na myśli zdalny wyzwalacz do lampy błyskowej a z opisy wynika że chodzi o zdalne sterowanie włączane pilotem (jak do bramy).
    Jak obniżysz napięcie to lampa będzie błyskała słabiej -- nie tędy droga. Daj jakieś małe pudełko na tego MOCa i przylep do elgawy.
    larguss
    Level 15  
    Jak?? :D Nie znam się aż tak, ale jak mam biało na czarnym napisane, co mam zrobić, to zawsze coś wymodzę
    larguss
    Level 15  
    Obniżenie napięcia w lampie Elgawa N128

Rozumiem ze w "ogniwa/akumulatory zasilające lampę" muszę podłączyć baterię tak? Ale w końcu 3V czy 6V?