Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gol3 1,4 94r - ciągle mruga kontrolka płynu chłodniczego.

skaktus 05 Maj 2011 22:32 22187 37
  • #31 05 Maj 2011 22:32
    skaktus
    Poziom 37  

W sumie ta kontrolka żyje, jak pisałem w 1 poście, ale włącza się mimo pełnego zbiornika z płynem. Tzn na początku był pusty, zalałem i zgasła, ale kolejne uruchomienie silnika i znów mruga.

• #32 05 Maj 2011 22:49
    Zico63
    Poziom 37  

Albo wlutuj ponownie tą pamięć, jak pisałeś.
    Albo jeszcze popróbuj z różną wartością oporu (potencjometr) wpiętą jako zbiorniczek.

• #33 06 Maj 2011 00:00
    ociz
    Moderator Samochody

Spróbuj się dowiedzieć jaki czujnik miał Seat, w Golfie jestem prawie pewny że były tylko na zasadzie 2 elektrod zanurzonych w płynie a rezystancja będzie zależeć wyłącznie od tego co masz wlane. Modele które czujnika nie miały wcale miały przewód od niego podpięty na stałe do masy.

• #34 06 Maj 2011 11:57
    skaktus
    Poziom 37  

Poszukałem na WWW,, znalazłem kilka kolejnych potwierdzeń że pasuje licznik z Golfa 3 do Ibizy / Cordoby.

Druga sprawa to informacje dotyczące zbiornika - większość Seatów używających tego licznika nie ma w ogóle w zbiorniku czujnika...jednak zdarzają się taki z czujnikiem.

Teraz siedzę w kropce.

Poszukałem również info i w starszych modelach Toledo tj z roku właśnie 93-99 były problemy z mrugającą kontrolką mimo pełnego zbiornika a mianowicie uszkodzenia lutów w okolicach gniazda - poprawa przynosiła zamierzony skutek.

Czy ktoś z was jest w stanie potwierdzić lub zaprzeczyć tezie, że wymiana pamięci może powodować wariowanie kontrolki płynu chłodniczego ?

• #36 06 Maj 2011 16:42
    skaktus
    Poziom 37  

Czyli by na to wychodziło że licznik jest uszkodzony.

Co prócz przebiegu całkowitego i cząstkowego jest zapisywane w pamięci licznika ?

• #37 06 Maj 2011 17:24
    1078231
    Usunięty  
  • #38 06 Maj 2011 17:33
    skaktus
    Poziom 37  

Pytanie trzyma się kanonu problemu...

Zgodnie z innymi tematami na forum, poprawiłem luty, sprawdziłem ścieżki po kolei, również znalazłem przypadek mówiący o wylanym kondensatorze w liczniku - więc i te sprawdziłem.

Sprawdziłem instalację w aucie - całą wiązkę.

Wieczorem zależnie od czasu będę sprawdzał ponownie kombinację licznika.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME