Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z zasilaczem

13 Lut 2003 23:23 2843 6
 • Poziom 13  
  ponizej znajduje sie schemat zasilacza widea Hitachi VT-P60, na wyjsciu '7' nie ma 5V,zastanawiam sie dlaczego na kolektorze Q851 nie ma 11,7V, na bazie i emiterze jest.Z kolei na bazie Q852 nie ma 0.7V.
  gdyby ktos mial chwile czasu, to prosze o podpowiedz.
 • TermopastyTermopasty
 • Poziom 43  
  sprawdź albo wymień IC852 (7805) zenerke zd851

  Q851 może być spalony w zlączu B-C po za tym zawieść mógł układ bazowy w oparciu o Q852... srawdź też C858. Ostatecznie możesz wywalić część tranzystorów lecz zmniejszysz stabilizacje
 • TermopastyTermopasty
 • Specjalista od radiokomunikacji
  A według mnie wszystko się zgadza -prawdopodobnie jest jakiś problem z sygnałem P Control -brak tego sygnału powoduje ,że tranzystor Q852 nie jest wysterowany ,a co za tym idzie brak polaryzacji tranzystora Q851 i jego odcięcie (stąd brak napięcia na kolektorze) i patrząc dalej -brak napięcia na wyprowadzeniu "7". Sprawdź czy na końcówce "4" masz jakieś napięcie przy włączaniu magnetowidu -jeżeli go nie ma ,to raczej będzie coś poza tym układem. Jeżeli się pojawia ,to szukaj uszkodzonych elementów "po drodze" do tranzystora Q852 ,a także sprawdź jego samego.
 • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
  Przyczyna tkwi oczywiście poza zasilaczem. Zacząłeś od zdobycia schematu zasilacza i bardzo dobrze bo każdą naprawę rozpoczyna się od niego. Teraz okazuje się, że trzeba wejść dalej ponieważ napięcie do wysterowania Q852 pojawi się wtedy, kiedy procesor SYSCON otrzyma wszystkie właściwe sygnały z czujnikow mechanicznych i nie tylko. Proponuje zakończyć temat w tym dziale, otworzyć nowy w dziale VCR i tam opisać wszystkie spostrzeżenia związane z tym modelem. Po włączeniu do sieci zasilacz pracuje w trybie STANDBY i dopiero ładowanie kasety powoduje przejście zasilacza do pracy ON. Podejrzewam, że jest właśnie problem z załadowaniem kasety, ale myślę,że to dokładnie opiszesz.
 • Poziom 20  
  Tremolo ma rację ale sprawdź ten stabilizator 5V.
 • Poziom 13  
  WITAM
  Macie racje, zasilacz jest wporządku. Po właczeniu "OPERATE" (power) to jest napięcie na '6' 12V i '7' 5V ,ale do momentu gdy dioda "OPERATE" przestanie migać, potem brak właśnie tych w/w napięć. Jak wspomnieliście wcześniej jest to związane z '4' P.CONT. poza tym nie można włożyć kasety ,jeden z silników chce się obracać ale nie może bo chyba "dokręcił sie do końca" a głowica nawet nie drgnie.
  Dziękuje za zainteresowanie . Pozdrawiam.
 • Poziom 17  
  mam ten sam problem z tym modelem, z nie moge wlozyc kasety!! teraz sprzęcik mi leży od kilku lat i kurz go pokrywa!!!!

  :wink: