Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer gaśnie po wyjęciu i włożeniu radiatora

05 Maj 2011 17:43 1226 13
  • Poziom 9  
    Witam,
    czyściłem kompa w środku odkurzaczem i postanowiłem zdjąć radiator z procesora żeby i tam usunąć kurz. Po założeniu radiatora komputer się włącza mogę się zalogować i jak już są widoczne ikonki na pulpicie nagle się wyłącza. Jak chce go włączyć drugi raz to wyłącza się znaczenie wcześniej. Jak spróbowałem po 5 min to znów zdołałem się zalogować i zgasł.

Co można z tym zrobić, żeby się nie wyłączał? Jak to naprawić
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Założyć prawidłowo chłodzenie CPU z nową pastą.
  • Poziom 9  
    Moja płyta gł. top Asus P5LD2 SE a procek Pentium D 2,8 GHz

Dodano po 1 [minuty]:

Z nową pastą? Założyłem tak jak było nic nowego nie dawałem
    To przy każdym zdjęciu radiatora trzeba nową pastę? Tam na procku i radiatorze coś już jest. Ta stara pasta.
  • Poziom 43  
    Tam to jest stary wyschnięty ślad pasty...
  • Poziom 38  
    Tak, bezwzględnie trzeba, po naruszeniu pasty powstają pęcherze powietrza pomiędzy procesorem a radiatorem, co działa jak izolator termiczny i radiator nie odprowadza ciepła z procesora.

Przed nałożeniem nowej pasty koniecznie należy wyczyścić radiator i procesor, najlepiej izopropanolem o wysokiej czystości i wacikiem kosmetycznym (okrągłym, nie patyczkiem).
  • Poziom 9  
    To nie za bardzo wiem jak się wymienia tą pastę. A są jakieś dobrze napisane artykuły jak to się zmienia? Czy może lepiej żeby to zrobili w jakimś serwisie komputerowym? Ile taka wymiana może kosztować?
    A ile sama pasta kosztuje? I czy długo się to wymienia?
  • Poziom 15  
    Pasta kosztuje dosłownie grosze w sklepie komputerowym, w większości takich sklepów ją kupisz :D
  • Poziom 43  
    Po to Elektroda ma opcję szukaj.
    Google też pomoże.
  • Poziom 38  
    Wymienia się chwilę, trochę wprawy się przydaje, ale wystarczy, jak Ci się ręce nie trzęsą. Pasta może kosztować od 5 do 20 i więcej zł, zależnie od marki i półki.
    Poradniki w internecie są, po dokładnym wyczyszczeniu nakładasz na procesor na środku kroplę pasty wielkości ziarnka ryżu i nakładasz radiator, jego nacisk rozprowadzi równomiernie pastę.
  • Poziom 9  
    Ale chodzi mi o coś bardzo dokładnie opisane, dla laika który nigdy czegoś takiego nie robił.
  • Poziom 15  
    Zrób samemu powoli a dokładnie, poczytaj jeszcze na necie o ty mtrochu, w serwisie mogą krzyknąć dziwną cenę :D Przecież wszystko masz już napisane wyżej wpostach, wystarczy jeszcze raz przeczytać i będziesz wiedział jak to się robi a nie serwis komputerowy i jescze płacić a to :D
  • Poziom 9  
    No tak tylko, ze serwis ma wprawę. Nie za bardzo tylko rozumiem jak można procek i radiator przycisnąć tą pasta u mnie nie widzę żadnych zacisków radiator jest mocowany do płyty gł. No chyba, ze ta pasta jest jak klej.

Dodano po 1 [minuty]:

To i tak juz dziś nigdzie nie kupie tej pasty. To sobie zamiast odkurzaczem pójdę kompa na sprężarce przedmucham.
  • Poziom 38  
    Pasta nie jest jak klej (większość nie jest), radiator do procesora jest dociskany właśnie przez te zaciski. Internet jak widzę masz, więc dostęp do google i youtube również.

Przedmuchiwanie nic Ci nie da, jeśli radiator nie ma odpowiedniego kontaktu z procesorem.
  • Poziom 15  
    Przedmuchanie przedmuchaniem ale pasta musi być nowa.... Inaczej Ci nie pochula kompik.