Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie piecyka gitarowego na scenie

05 Maj 2011 17:58 2004 6
  • Poziom 16  
    Chce zbudować mały piecyk lampowy z EL84 w SE. Boję się że to będzie za mało na próby ( próbowałem jakiegoś chińczyka lampowego 5W - nie dawał rady z perkusją, ale może to wina głośnika i jego słabej skuteczności ), a na grę w klubach to już nie będzie mowy. Joe Satriani ma 40W Peaveya i to rzuca na mikrofon i estradówki. Dałby rade taki piecorek się przebić na mikrofon na scenie ?
  • Poziom 31  
    Ale mikrofon przykładasz do pieca. Np Sennheiser e906. Nie rozumiem co chcesz przerabiać?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Nie bój się, chociaż prezio powiedziałby, nie buj bidy.
    Buduj piecyk, jak nie wydoli, to przynajmniej zagrzeje.
    Dasz 5 EL-ek i będzie git, pozdrawiam

3.1.14. (8.3) Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.
    Ani to śmieszne, ani na temat.
    Następnym razem będzie urlop na otrzeźwienie.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 16  
    wolek14 napisał:
    Ale mikrofon przykładasz do pieca. Np Sennheiser e906. Nie rozumiem co chcesz przerabiać?

Właśnie o to mi chodzi czy taki piecyk się przebije żeby było go słychać nawet przez mikrofon. Na scenie wiadomo jaki hałas jest. A piecyk mogę zrobić 2xEL84 w PP ale to już nie będzie to, znikną zniekształcenia harmoniczne II rzędu. Już lepiej tranzystora z 50W zrobić zamiast PP w lampie.

Tylko zrobiłbym sobie lampę żeby brzmienie wyciągnąć ładne a nie moc. I się boję że nawet prób na nim nie pogram...

Mam części na 2 wzmacniacze SE na EL84. Byłby sens robić 2x5W do gitary i zastosować 2 głośniki - do każdego wzmacniacza oddzielny, podzielić sygnał np. przez wtórniki ? Było by wtedy 10W, ale nie wiem jak ze skutecznością głośników w tym przypadku.
  • Poziom 16  
    Albo zrobię 10W w PSE i to będzie kompromis pomiędzy mocą a jakością... ;)
  • Poziom 31  
    Wstawiasz normalnie lekko po skosie, dopychasz kolanem,
    single wejdą bez problemu, z double trochę gorzej, trzeba pomocy kolana koleżanki....
    A jak mikrofon wsadzisz do dziury i opakujesz filcem, to będzie słychać
    nawet 1-no WAT-owca

Moderowany przez dj-MatyAS:

3.1.9. (4, 10.8, 10.4) Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.
    Urlop od Forum do 05.06.11 włącznie.