Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blaupunkt Sevilla MP54, jak podłączyć AUX?

konieczko_ziom_200_xD 05 May 2011 18:01 4865 10
    konieczko_ziom_200_xD
    Level 9  
    Witajcie :)
    Oto mój problem:
    Jak widać na filmiku, za ch**a nie mogę podłączyć do radia iPoda czy telefonu, muzyka na ipodzie gra, głośności ustawione prawidłowo, a nie chce muzyka lecieć w samochodzie :(
    Posiadam rozgałęźnik RCA własnej roboty i dupa za przeproszeniem mam też kabel 2xRCA > Mini Jack 3.5mm podpięcie tego kabla czy tego drugiego nic nie daje...
    Dodam, że w wieży Sony posiadam wyjścia AUX.. (jedno czerwone, drugie białe..), kiedy podpinam się "czinczami" do wieży a mini jackiem 3.5mm do ipoda lub laptopa i puszczam muzyke to gra normalnie.. W samochodzie nie chce muzyka grać :(

Nagrałem też filmik..

Link

Zielony i niebieski kabel na wideo> wyjście na wzmacniacz.
    2x biały> wg. mnie to są wyjścia/wejścia AUX.

Proszę o pomoc. Może miał ktoś taki problem i go rozwiązał :)

p.s. do moderatora który przeniósł poprzedni temat do kosza:
    Nie wiem o c**j Ci chodziło ale dobra, przeglądając posta którego napisałem wszystko było wporzo, nie wiem kto mianował Cie moderatorem., Pozdro
    konieczko_ziom_200_xD
    Level 9  
    tyle, że to od razu wychodzi z radia chyba już tak standardowo było :)
    slawcioo88
    Level 21  
    Pokaż zdjęcie tyłu radia jak możesz.
    konieczko_ziom_200_xD
    Level 9  

Niestety o tej porze nie będę się męczył z wyciąganiem radia, za to proszę zdjęcie znalezione na necie :)
    Z tego co pamiętam, jest tam coś takiego że włożona jest kość iso (góra i dół, wiadome co i jak) i obok bodajże na 4piny czy na 5, podpięta kostka z której wychodzą:
    Wyjście na wzmacniacz (niebieski i zielony na wideo)
    oraz prawdopodobnie (80%) wyjście AUX (2 kabelki chinch).

Wtyk taki jak na zdjęciu z tym że ja zamiast wejścia na ipoda mam 2x chinch..
    slawcioo88
    Level 21  
    Podejrzewam że masz kostkę żółtą (C-1), te 4 chinch to wyjścia na wzmacniacz na przód i tył.
    konieczko_ziom_200_xD
    Level 9  
    ale skoro są 2 chinche białe i 2chinche ziel i nieb. a w radiu jest opcja AUX to to dziwna sprawa :) nie sądzisz?
    slawcioo88
    Level 21  
    Nie, bo 2 chinche przód a 2 tył, Możesz sprawdzić podłączając do nich słuchawki przez przejściówkę na mini jack.
    Do auxa potrzebna jest inna kostka, zobacz na allegro, kostka z kolorem niebieskim.
    konieczko_ziom_200_xD
    Level 9  
    no dobra ok, a jak można zrobić tę przejściówkę? jak ją wykonać? bo mini jakca mam, chinche mam, kable też :)
    I wtedy robię przejściówkę "Y" tak ;>

P.S. mi też się wydaje, że jest ona żółta.

a kupić
    takie czy
    takie, jak podłącze iPod'a to będzie grała muzyka? :)
    aha i skąd mam wiedziec czy bedzie pasowało do mojej sevilli? bo przecież to stare troche radio..
    slawcioo88
    Level 21  
    Co do iPoda to chyba nie zadziała bo dopiero w nowszych radiach jest obsługiwane.
    A ten zwykły powinien działać ale głowy nie daję :D.
    konieczko_ziom_200_xD
    Level 9  
    ahaa :) no szkoda :) ale zawsze mozna kupic takie z mini jakciek 3.5mm i podlaczyc do iPoda :)