Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVB-S2 na komputer. W jaki sposób, jakim sprzętem.

05 May 2011 18:03 1269 4
 • Level 11  
  Witam. Potrzebuję porady.

  Chcę mieć możliwość zgrywania w popularnym formacie transmisji z DVB-S2 na dysk twardy.

  Sposób a)
  Poszukać dekodera, do którego mógłbym wsadzić kartę TNK HD. Funkcjonalność jakiej oczekuje utrudnia zadanie. Dotychczas miałem w domu dekodery dostarczane przez n i Polsat. Oba podpięte do tej samej anteny. Różnica w jakości obrazu była kolosalna na korzyść n (warto dodać, że miałem w tedy najgorszy dekoder n - ten biały i najlepszy jaki miał w ofercie Polsat). Teraz szukam urządzenia które pozwoli mi oglądać podstawowe kanały z pomocą karty TNK w przynajmniej przyzwoitej jakości (rozdzielczość 720p, ale to nie wszystko jak się już przekonałem jakość obrazu przy tej samej rozdziałce na tym samym kanale przez tę samą antenę i kabel może być na prawdę różna) - interesuje mnie transmisja HD. Oraz co najważniejsze: możliwość nagrywania programu i zrzucania go w jakiś sposób (po sieci LAN, bądź za pomocą dysku, flash) w jakimś ludzkim formacie na komputer. Zależy mi na komfortowym korzystaniu z urządzenia (aby nie włączało się 30 sekund, a czas przełączania kanału nie przekraczał dwóch sekund), dobrej komunikacji z komputerem, ogólnie aby było "userfriendly". W moich poszukiwaniach natknąłem się na Fergusona Arivę 200 HD, ale nie chcę niczego sugerować.

  Sposób b)
  Wykorzystać dotychczasowy dekoder n (teraz mam n recorder - ten gorszy z czarnych, dysk 250GB, ale z tego co słyszałem dostępne miejsce do nagrania to tylko 80GB) i w jakiś sposób zrzucić to na dysk wykorzystując pewnie jakąś dodatkową kartę rozszerzeń. Pytanie jaka karta, grabber aby strata jakości nie była duża.

  Co radzicie? Wolałbym żeby mnie to nie kosztowało >1000zł.
  [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 13  
  crooleeck wrote:
  teraz mam n recorder - ten gorszy z czarnych, dysk 250GB, ale z tego co słyszałem dostępne miejsce do nagrania to tylko 80GB

  Z tego co mi wiadomo to recorder to jest to samo co turbodekoder, tyle tylko, że jest aktywowany na 250Giga, a nie na 500Giga. Chyba, że masz jakiś inny starszy model, ale jak ja kupowałem dwa lata temu to były dostępne tylko dwa dekodery, biały bez dysku i czarny z dyskiem, pojemność zależała od aktywacji, ja korzystałem na początku z 250Giga, przy nowej umowie otrzymałem zmianę na 500Giga.

  Co do ilości miejsca do nagrywania to powiem szczerze, że nie sprawdzałem tego.
 • User removed account  
 • Level 13  
  mihal2002 wrote:
  Z kąt CI wiadome że te same dekodery? Co otrzymałeś?

  Jak podpisywałem umowę to otrzymałem taką informację, że dekoder 250Giga i 500Gika to są te same dekodery, płace mniej i mam aktywowane 250Giga, w każdym momencie mogę dopłacić i odblokują tak, że będę miał 500Giga. Taką informację otrzymałem przy podpisywaniu umowy. Tak więc nie wiem ile jest w tym prawdy. Nie mam tutaj na myśli dekodera białego.

  Do obsługi Multiroom-a wymagany jest Turbodekoder, dzisiaj telefonicznie usłyszałem, że wystarczy zapłacić 48zł i zmieniają aktywację ze zwykłego dekodera z nagrywarką na Turbodekoder.
 • Level 11  
  mihal2002 wrote:
  DROPKICK a ty nie wiesz co piszesz. Z kąt CI wiadome że te same dekodery? Co otrzymałeś?

  1. To inny sprzęt jeżeli chodzi podzespoły fizyczne.
  2. Ma fajniejsze oprogramowanie :D
  Link

  mihal2002 wrote:
  Dekoder N czy to biały czy czarny jest parowany z daną kartą! I już po twoim pomyśle.

  Wiem o tym. Natomiast co to ma wspólnego z moim pomysłem - nie rozumiem?

  W żadnym poście nie otrzymałem wartościowych dla mnie informacji. Trzymajmy się tematu, proszę.

  mihal2002 wrote:
  crooleeck masz dziwne upodobania.

  Co nie zmienia faktu, że nikt mi w temacie nie pomógł.

  Czekam na posty, które będą mi pomocne.