Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer extensa 5200 brak podświetlenia .

pakiet 05 May 2011 18:48 1764 4
    pakiet
    Level 13  
    Witam!
    Było już o tym wiele razy, jednak mam pytanie troszkę z innej beczki, ale po kolei. Objaw - brak podświetlenia, matryca działa, czyli poszedł inwerter lub świetlówka, podmieniłem na inny i nadal nic, świetlówka sprawna (sprawdzona na innym zestawie). Na wejściu inwertera na dwóch pierwszych po 18,5V, na dwóch kolejnych 2,8V czyli wydaje się, że jest ok., jednak nadal nic. Bezpiecznik F1 na płycie jest ok. Za to bezpiecznik na wejściu inwertera spalony. Zwarłem ten bezpiecznik i na zdrutowanym laptop startuje i się wyłącza, czyli jest zwarcie. Sprawdzałem na czterech pierwszych pinach inwertera czy jest zwarcie do masy i nie ma. I tu pytanie czy jest sens kupować taśmę matrycy? Proszę o jakieś rady, laptop Acer Extensa 5200.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    zbychmg
    Level 31  
    No ale jak zwarłeś bezpiecznik, to laptop się wyłącza, czyli daje sygnał do uruchomienia przetwornicy, która jest uszkodzona.
    Wymień inwertor i powinno być OK.
    Możesz sprawdzić tranzystory w przetwornicy, może jest zwarcie po stronie wtórnej traf wys.napięcia.
    Próbowałeś bez podłączenia świetlówek lub wylutować kondensator na wyjściu transformatora
    pakiet
    Level 13  
    Nie wiem, czy się dobrze rozumiemy. Inwerter już wymieniałem i w nim również poszedł bezpiecznik.

Bez świetlówki również się wyłącza.
    pakiet
    Level 13  
    Niestety z automatu wymieniłem inwerter na dobry podłączyłem wszystko i dopiero jak nie zadziałało zacząłem szukać przyczyny. Myślę, że faktycznie jest coś nie tak z układem sterującym - mam na myśli ten scalak na płycie głównej. Jutro postaram się jeszcze w nim pogrzebać, jednak tracę chęć :|Dzięki kolego za podpowiedzi :spoko:

Pozdrawiam.