Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Creative Zen Vision M firmware (posiada PL menu) najnowszy

piotrek358 05 May 2011 19:19 5931 7
    peterwojtas
    Level 11  
    Kolego ale wrzuciłeś też stare oprogramowanie, co może zmylić kogoś. Niedawno wgrałem to 1.62 i polski się poprawił. Osobiście miałem po angielsku ale słyszałem że odtwarzacz ten miał problemy z polskimi znakami na pierwszych firmware z językiem polskim. Mam jednak pytanie całkiem z innej beczki. Kupiłem niedawno baterię do tego odtwarzacza ponieważ leżał ponad pół roku i nie chciał się po tym podnieść. Zanim przyszła nowa bateria, starą udało mi się ożywić na prymitywnym układzie. Postanowiłem jednak i tak wymienić ją na nową i po włożeniu i ładowaniu nowej przez 12 godzin odtwarzacz nadal nie chciał się uruchomić, dając jedynie znak diodą. Zmierzyłem nową baterię i miała 3.9v, czyli ok. Wpiąłem starą i odtwarzacz ruszył na 3,6v. Możecie mi doradzić o co chodzi? Bateria kosztowała w sklepie internetowym ponad 50 zł. A konkretnie to model 1700MAh dedykowany w aukcji do tego modelu. Pudełko opisane jest tylko "Bateria do odtwarzacza mp3/mp4". proszę o jakąś wskazówkę, co mogłem zrobić źle. Pozdrawiam
    piotrek358
    Level 10  
    Witam, na niektórych aukcjach po prostu sprzedawane są baterie bez możliwości zwrotu i tym podobnych, kupiona przez pana bateria okazuje się podróbą- a one nie chcą współpracować z co nie którymi wersjami odtwarzaczy. Jednak zalecam panu sprawdzenie podpiętej baterii czy oby na pewno kable doszły do końca(ciasna wtyczka) i nie są gdzieś przerwane(kable te są strasznie pozaginane w chwili montażu do player'a, mało miejsca). jeśli wszystko wygląda ok to proponuję resetować odtwarzacz i przejść do trybu recoverty mode(instrukcję jak to zrobić znajdzie pan w necie) i jak tam odtwarzacz nie podłapie trybu ładowania (bo rozumiem że podpięty pod ładowarkę włącza się lecz zamiast ładować baterie pokazana jest wtyczka i po jej wypięciu od razu pada) to należy kupić oryginalna baterię do tego modelu w cenie około 50-60zł na serwisie allegro.

P.S czy bateria kupiona przez pana przyszła gładka z obu stron w sreberku(nie pognieciona)?? Jeśli została przełamana choć trochę można ja wyrzucić(ja osobiście zmieniając baterie kilka ładnych lat temu w tym modelu podczas "1" zmieniania tylnej osłony baterii odklejając ją od tej osłony za mocno ją odgiąłem co spowodowało jej wysokie rozgrzanie i po tym zabiegu odtwarzacz startował tylko pod podpięciem do gniazdka sieciowego.

Obecnie posiadam 3 odtwarzacze tej marki 2 modele zen vision M oba na pokładzie maja już dyski wymienione przeze mnie( jeden ma 60GB drugi zaś 80GB) oraz zen vision W który śmiga na 120GB ;) nie będę wspominał o 2 modelach creative Rhomba nx 256mb są to klasyki i pierwsze odtwarzacze od jakich zaczynałem zabawę z mp3(prawdziwe perełki w mojej kolekcji- akurat jestem w fazie ratowania tego drugiego bo poprzedni właściciel miał go w częściach i z urwanym wtykiem lcd:( Odtwarzacze tej firmy to prawdziwe cuda i moja pasja.
    *jeśli chciałby się go pan pozbyć to proszę o kontakt chętnie go przygarnę i z lekka upgraduję ;) Pozdrawiam Piotr L.

Dodano po 2 [minuty]:

*Czy używając tego 1.62 wykrył panu odtwarzacz czy przycisk na monitorze komputera jest nieaktywny upgrade??

Proszę dać znać czy udało się go ożywić
    peterwojtas
    Level 11  
    Dziękuję Kolego za odpowiedź. Bateria która przyszła jest sztywna. Nie jest jak oryginał giętka. Szczerze przy wyciąganiu starej giąłem ją ponieważ była jakby pusta. Po jej powrocie do żywych skrystalizowała się i jest twarda a pod jej powierzchnią czuć kryształki jak z cukru. Wydaje mi się że to dlatego, że to bateria jonowa, a one budowane są na bazie soli. Nie pokazuje się bateria podczas ładowania. Cały czas mrugała tylko niebieska dioda. jedyne co widać po wymianie, to kiedy przytrzymam przełącznik to pod nim mruga dioda jak podczas ładowania, ale zaraz po puszczeniu przestaje. Zgłaszałem już problem sklepowi od którego kupiłem a oni kazali mi przysłać zdjęcie z numerem seryjnym oryginalnej baterii. Rozebrałem go i wysłałem. nawet zrobiłem im filmik na którym mierzę tą podróbę i podpinam a potem zmieniam na oryginał. Ich odpowiedź to informacja że kupiłem zły model baterii, po czym zauważyłem że och tekst w aukcji: "zamiennik do..." nie zawiera mojego seriala. Sprawdzałem go z 10 razy zanim kupiłem. Beszczelnie usunęli i jeszcze kazali mi przysłać screeny żeby im udowodnić. Proszę kolego napisz mi czym się różnią modele vision m, vision m video, vision m 30gb i vision m 60 Gb. Czy one mają różne baterie?? Według mnie to ten sam odtwarzacz a facet mi napisał że mają w ofercie inną baterię która jest dedykowana do vision m 30gb a ja kupiłem do samego vision m. Pozdrawiam

- wklejam filmik który im wysłałem na którym widać podpięcie podróby i oryginału

Dodano po 13 [minuty]:

Upgrade zrobiłem przed wymianą. Odtwarzacz jeszcze działa parę godzin na starej baterii, ale potrafi mieć humory i przy połowie baterii wyłączać się, dlatego zdecydowałem się na wymianę.

Dodano po 15 [minuty]:

Możesz mi jeszcze kolego powiedzieć skąd wziąłeś dysk 80 GB do tego modelu? Jaki tam założyłeś dokładnie i ile kosztuje taka zabawa?
    piotrek358
    Level 10  
    Witam, nie wiem jak wygląda sytuacja z tym sklepem dlatego wolę kupować na allegro tam widzę że bateria jest w 100%oryginalnym produktem Creative. A co do tych reklamacji a bym sobie odpuścił bo i tak kasy nie oddadzą tak to już jest z tego typu sklepami oferującymi różnego typu zamienniki.
    A więc odnośnie różnic jakie są miedzy tymi modelami to tak: istnieją tylko 2 wersje wypuszczane od creativa(albo bynajmniej o 2 mi wiadomo) jedna to zen vision M:30Gb a druga to zen vision M:60GB, a reszta to nie wiem co to za szajs. Różnice między tymi odtwarzaczami są dwojakie. Jedne różnią się tylko z zewnątrz napisy na pokrywie 30 i 60, zaś inne maja różnice co do odizolowania płyty gł od dysku(takie giętki badziew o strukturze jakiegoś metalu pewnie miedź i jest on zalaminowany w folię i dolutowany do 2 scieżek na płycie,(jak znajdę chwilę dorzucę zdjęcia) zaś te drugie mają całkowity brak tej izolacji. kolejną napotkaną przeze mnie różnicą jest stosowanie 2 typów dysków twardych: jedne wersje 30GB mają dysk o złączu zif-40( gładka taśma ze stykami) a inne to takie które mają na taśmie szpilki i okrągły bolec( zajmują one 3/4 miejsc na dysku) są to dyski dwóch firm: Hitachi oraz Toshiba. I tu jak przypuszczam mogą pojawić się te różnice odnośnie tego napięcia(ale sprawdzę to jak rozbebeszę swoje bo akurat zostały mi się te z 2 różnymi dyskami) Dlatego te zamienniki u jednych chodzą a u innych nie. Tak samo jest podajże z modelem zen micro i zen microphoto bateria jaką stosuje się w obu przypadkach jest różna też ma te 3,6 i 3,9 i montowana jest tam bez zależności jaki to model czy jakoś tak słyszałem.

Mniejsza z tym proszę próbując wł playera naciskać sekwencję przejścia w recovery mode, z tego co pamiętam jest to suwak włącznika, hard reset ale ile się to trzyma i czy to wszystkie klawisze to nie pamiętam musiał bym sprawdzić.
    Jeśli po wielokrotnym zabiegu odtwarzacz nadal pozostaje martwy to nie ma go co dalej męczyć bo padnie płyta główna a jest to koszt połowy odtwarzacza;(

Jedynym rozsądnym wyjściem było by zakupienie oryginalnej baterii. Lub zamontowanie tej starej i próbie naładowania jej właśnie w recovery mode. U mnie to zadziałało i teraz trzyma znów jak nówka sztuka:)

Pozdrawiam i życzę powodzenia w przywracaniu go do życia Piotr L.
    peterwojtas
    Level 11  
    Dzięki Kolego za rady. Postaram się ładować w tym trybie recovery. MOże bateria ożyje. Póki co spróbuję jakoś odzyskać swoje pieniądze ponieważ nie stać mnie na wyrzucanie takiej kwoty w błoto. Pozdrawiam
    piotrek358
    Level 10  
    A co do dysków większego zasobu miejsca jest to trochę kosztowna zabawa i często nie opłacalna. Zakładając że model wyjściowy 30Gb można kupić spokojnie za 150-200zł.

W zen vision M nie martwimy się o grubość dysku(bo są te 5mm i ciut wyższe 8mm i one nie zawsze chciały wleźć do zen vision w). Różnica grubości polega na ilości zastosowanych talerzy w konstrukcji dysku. Kiedyś było to zależne od pamięci podajże do 60gb było 5mma wyżej 8mm ale teraz można znaleźć nawet 120GB 5mm(technologia idzie w górę). ALE wracając do twojego pytania jest to kosztowna inwestycja. Zakup nowego w sklepie internetowym/ebay to koszt rzędu 250-300zł za 120GB oraz około 200zł a czasem nawet 300zł za 80Gb(te są zdecydowanie rzadsze). Inne np 160GB i 250GB są najrzadsze i najdroższe i tu zabawa zaczyna się tak od 450-500zł i to przeważnie na ebay'u.
    2 źródłem tego typu zabawek jest np kupno popsutego appla który ma zbity ekran abo wylany i wtedy można dość tanio zakupić nawet 160GB jeśli aukcja dotyczy ipoda 5generacji. Ogólnie jak ktoś lubi ryzyko albo ma smykałkę może z 2 dysków tego samego modelu zrobić jeden wyjmując z jednego elektronikę i wsadzając do drugiego z popsutą el. Ja osobiście nie testowałem tego, ale znam magików którym ta sztuka się udała.

Dodano po 7 [minuty]:

A bym zapomniał ostatnio coś takiego mnie natknęło i znalazłem artykuł że apple branduje swoje dyski tak aby stosować je tylko w ipodach, więc ten 2 sposób raczej odpada w naszym zastosowaniu( dysk posiada ukrytą i zablokowana partycję) ja mam 80 Gb z logiem apple i próbuję ją właśnie rozgryźć. bym mógł jej użyć do któregoś z zenów

A co do tych 80 Gb to tu masz najtaniej na allegro link do aukcji:
    http://allegro.pl/dysk-80gb-zif-ata-1-8-toshiba-mk8025gal-fv-gw-i1599074612.html

Dodano po 18 [minuty]:

http://allegro.pl/bateria-akumulator-creative-zen-vision-mp3-mp4-mp5-i1609980891.html

A tu znajduje się bateria o której wspomniałem (40zł+10złwysyłka)
    k0sa

Level 12  
    Da się ten problem rozwiązać, ponieważ miałem ten sam problem i serwis sprzętu CREATIVE mi pomógł. Problem polega na tym, że ta bateria nie jest dostosowana do tego modelu i trzeba ją dostosować, a nie to że jest ZA "MOCNA". Możesz zamontować nawet 3000mAh jak Ci się oczywiście w środku zmieści :)