Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Afcio 1018 - brudny wydruk / kreski

05 Maj 2011 19:24 1806 4
  • Poziom 13  
    Witam

potrzebuje diagnozy czym mogą być spowodowane kreski na wydruku w modelu Ricoh afcio 1018

Ricoh Afcio 1018 - brudny wydruk / kreski

po pojawieniu się tych kresek został wymieniony bęben OPC + listwa oraz wyczyściłem szybę skanera + lustra pod szybą. Jednak to nic nie dało , potem brakło mi pomysłów .

Będę wdzięczny za jakieś rady

pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Wymien albo wyczysc rolke ladujaca beben - AD02-7018

Sypie Ci tez porzadnie z developera - kiedy byl wymieniany? Mozesz sprawdzic przebieg w kodach: 7-908. Przewidziany jest na 60tys kopii.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Rozumie że wymieniłeś TYLKO listwę i OPC. (oryginał czy zamiennik)

Prawdopodobnie zabrudziłeś rolkę ładującą, jak czesz zaoszczędzić to spróbuj wyczyścić, ale używaj tylko wody te rolki źle znoszą chamie. Jak nie pomoże to tak jak juz kolega sugerował, wymiana, ale do kompletu wymian rolki czyszcząca wałka ładującego (obecna pewnie jest brudna)

Jak będziesz już rozbierał ponownie bęben to zobacz czy uszczelka developera (ta widoczna od góry przy wałku magnetycznym) nie przepuszcza.
  • Poziom 25  
    Generalnie w tych maszynach wymieniam rolke ladujaca dla zasady, ale w kilku urzadzeniach w celach eksperymentalnych tylko je czyszcze - biezaca woda z mydlem i tyle. Mam kilka AF1018 z przebiegiem ponad 500tys kopii, w ktorych nigdy nie wymienilem tej rolki... Sa swietne, o niebo lepsze niz np w serii AF3045. A rolki czyszczacej rolek ladujacych to juz w ogole nie ma sensu ruszac - one sie tylko brudza, ale nie zuzywaja. Wystarczy odkurzacz.
  • Poziom 13  
    Diagnoza trafna . Faktycznie rolka ładująca była lekko przybrudzona co umkneło mej uwadze przy wymianie bebna opc i listwy :)
    Także dzięki za pomoc.

pozostaje kwestia developera który zostawia lekkie kropki - ktoś może podrzucić wskazówki tutaj lub na pw jakie są kroki jego wymiany - bo wiadomo ze samo zasypanie nic nie da.

A temat można zamknąć.

Dzięki i pozdrawiam