Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NOKIA X6 - Nie do końca działający dotyk

05 Maj 2011 20:02 1965 5
  • Poziom 9  
    Witam,

Mój problem wygląda następująco. Otóż chciałem przeczyścić telefon (głównie wyświetlacz). W tym celu rozkręciłem go praktycznie na części pierwsze. Po wyczyszczeniu i złożeniu wszystko wyglądało ok dopóki nie chciałem wklepać kod PIN. Nie działał dotyk. Po wyłączeniu i włączeniu go w tryb Offline okazało się, że dotyk częściowo działa tzn. losowo wybiera przyciski i nie zawsze działa na całej powierzchni digitizera (czasami nawet funkcja scroll działa jak należy ale to rzadkość). I tu pojawia się moje pytanie: czy istnieje możliwość ponownego skalibrowania dotyku albo zlikwidowania tego problemu w jakiś inny sposób?

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Sprawdź taśmę od dotyku, przeczyść styki i zobacz jakie rezultaty. Jeśli nie pomoże to trzeba będzie zobaczyć na innym dotyku.
  • Poziom 9  
    Już tak robiłem i nic z tego. Czy możliwe żeby ta usterka powstała sama z siebie bo jestem pewien że niczego nie zarysowałem/naderwałem?! A co do drugiego dotyku to nie mam takiej możliwości ;/.
  • Pomocny post
    Spec od GSM
    Digitalizer jest szklany, ryzyko uszkodzenia jest zawsze. Nie możesz być pewny na 100% bo sam tego nie wiesz :) Po wielu latach z serwisem czasami i takie rzeczy mnie zaskakują. Po za tym X6 do najłatwiejszych nie należy. Czeka Cię wymiana digi na nowy niestety.... jedyna metoda na upewnienie się.
  • Pomocny post
    Poziom 9  
    Miałem kiedyś podobny problem ewentualnie spróbuj go rozebrać i poskładać na nowo podpinając wszystko do płytki głównej
  • Poziom 9  
    No trudno, będę próbował z nowym digi. I mam jeszcze jedno pytanko, czy pomiędzy digitizerem a tą metalową ramką do zaczepu do korpusu telefonu powinna być taka gruba warstwa tego kleju?? Bo widzę że telefon był już przez kogoś rozbierany (lekko wygięte zatrzaski) i nie wszędzie na obwodzie jest ten klej.