Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane - dmuchawa

twardowskia 08 Nov 2004 13:00 13302 10
 • #1
  twardowskia
  Level 11  
  Jak dobrać się do dmuchawy w Megane rocznik '98, a dokładniej do modułu regulacji obrotów na niej. Jeśli ktoś może udzielić mi praktycznych wskazówek - będę wdzięczny.
 • #3
  anioł
  Level 13  
  Podaj więcej informacji.Z kimą czy bez ,z recyrkujacą??i ile masz prędkości nawiewu?I czy czasem nie pracuje na ostatniej prędkości?
 • #4
  tarom
  Level 13  
  W meganie I z 1998r zespół oporników do regulacji znajduje się w zespole silnika wentylatora nadmuchu. Aby się do niego dostać należy zdjąć plastikowe pokrywy pod szybą oraz zdjąć przednie ramiona wycieraczek .Wycieraczki zciągać tylko ściągaczem aby nie uszkodzić szyby.Moduł silnika przykręcony jest dwoma długimi śrubami M6 do obudowy nagrzewnicy. POzdrawiam
 • #5
  pelek
  Level 20  
  trzeba sprawdzić wtyczkę do dmuchawy .bardzo często styki są tam wypalone.wystarczy otworzyć klapkę od akumulatora wsunąć rękę i poruszać całą wtyką
 • #6
  twardowskia
  Level 11  
  Ona pracuje tylko na najwyższych obrotach - podejrzewamy iż coś się dzieje w owym module.
 • #7
  kgflanela
  Level 17  
  I podejrzewaj tak dalej bo na pewno masz racje.
 • #8
  Krist0
  Level 23  
  Witam.

  Może to jest sedno sprawy :wink:.

  Pozdrawiam :).
 • #9
  anioł
  Level 13  
  Nie wnikajcie tak głęboko.Wtym module powinno być zabezpieczenie termiczne i pewnie padło 99.9%.Takie zabezpieczenie można łatwo sprawdzić,wystarczy zewrzeć go na krótko i zobaczyć czy są wszystkie prędkości.Takie zabezpieczenie można kupić w sklepie z częściami doAGD
 • #10
  czaja86
  Level 11  
  Witam,

  Panowie prześledziłem forum i nic konkretnego nie znalazłem. Mianowicie dmuchawa padła mi tak że na początku dmuchało od 1-6 biegu na max później już tylko dmuchało na 6 biegu wyczytałem że trzeba sprawdzić płytkę z tranzystorami. Płytka wymontowana i okazało się że jedna nóżka od tranzystora była odlutowana więc ją przylutowałem i znowu dmuchawa działa od 1-6 biegu na maxa, wszystkie wtyczki były ruszane i nic każdą wd piskałem i też nic nie dało.

  Może miał ktoś już taki przypadek i by mógł się podzielić wskazówkami co można jeszcze sprawdzić :?:
 • #11
  saly
  Level 32  
  Przylutowałeś nóżkę od tranzystora, ale nie sprawdzałeś tranzystora, wtedy dowiedział byś się że tranzystory są uszkodzone. Tranzystor ma zwarcie C - E, dlatego cyna się wytopiła od przegrzania.

  Trzeba wymienić tranzystory lub ową płytkę.
  Tranzystory trzeba kupić oryginalne BDX66 albo MJ11015, muszą kosztować blisko 15 - 20 zł za sztukę, jak kupisz takie za 3zł to podróby i po 2 dniach powtórka.