Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rover 620 Ti - problem z odpalaniem oraz działamniem na benzynie.

marshall7 05 May 2011 20:39 2584 10
    marshall7
    Level 11  
    Witam,
    mam następujący problem. Codziennie rano gdy odpalam samochód to odpala raz po czym za kilka sekund gaśnie. Jak już chwilę chodzi to gaśnie po dodaniu gazu. I tak w kółko dopóki się trochę nie zagrzeje. Po zagrzaniu problem całkowicie mija. Strasznie to denerwujące. Ruszasz i potrafi Ci na ulicy zdechnąć.

Po rozgrzaniu chodzi ok na gazie ale.... na benzynie potrafi szarpać, przerywać czasami tak jakby na 3 gary chodził i tym podobnie do 3 tys obrotów. Powyżej idzie jak burza. MA ktoś pomysł co to może być ???

Kable, świece, filtr paliwa wymieniony, w ciemności nie widać jakiś skoków iskry. Dzisiaj mechanik który nie potrafił połączyć sie z kompem stwierdził że to może być wina wtrysków i żebym pojeździł na benzynie. Dolałem środku do czyszczenia wtrysków, przejechałem kilkadziesiąt kilometrów i nic. Bez zmian. Na noc odłączyłem go od akumulatora... Może to coś da?

Macie jakieś pomysły ??
    Szlag mnie już z tym trafia...
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    drecko
    Level 9  
    Witam,
    Sprawdz kolego pompe paliwa moze na niskich obrotach nie wytwarza wystarczajacego cisnienia paliwa i dlatego auto szarpie i gasnie.

Pozdrawiam
    marshall7
    Level 11  
    Ale on nie szarpie tak jakby paliwa mu brakowało tylko jakby miał jakieś przebicie???
    Ale biorę tez pod uwagę tą okoliczność.... Tylko czy te problemy rano byłyby spowodowane pompą paliwa ???? Później może kilka godzin stać i bez problemu odpala. Musi być bardzo zimny żeby były problemy. Dodatkowo im zimniej tym większy problem z odpaleniem...
    Hans30
    Level 27  
    sprawdź obwód zapłonowy świece ,kable jak będzie ok sprawdź jakie masz ciśnienie paliwa . Jak sprawdzisz napisz.
    marshall7
    Level 11  
    Witam :)
    Na noc go odłączyłem od akumulatora i rano o dziwo bez problemów odpalił. Kilkanaście sekund pochodził całkiem przyzwoicie, po czym nie zgasł ani razu ale zaczął chodzić nieregularnie. Tak jakby sie paliwem zapychał. Nie wiem jak to wytłumaczyc ;) Ważne że dało się normalnie ruszyć i jechać bez bonusów typu stop na środku skrzyżowania :D

Podczas jazdy na benzynie zachowuje się nadal tak samo ale może jednak to kwestia wtryskiwaczy i z czasem to przejdzie.. mam nadzieję.

Jeśli się nie poprawi to sprawdzę to ciśnienie paliwa. Nie mam takiego urządzenia, więc będę musiał z pomocy mechaników skorzystać...
    marshall7
    Level 11  
    Niestety - pomimo jakiś 200 km na benzynie jest dalej to samo, czyli szarpie a co najgorsze zaczyna gasnąć. Problem z odpaleniem pojawia sie nawet gdy stoi kilkanaście minut. Czuć zapach mieszanki w dodatku czasami.....

Ma ktoś jakis pomysł ????
    Hans30
    Level 27  
    a w momencie jak zgaśnie i czujesz zapach paliwa jak wyglądają świece są zalane , suche ?
    marshall7
    Level 11  
    świec nie sprawdzałem ....
    czuję zapach paliwa jak go mielę i nie odpala ale to chyba normalne ???

Jutro jadę do gazownika - ponoć od złej regulacji gazu tak moze byc bo komp źle sie ustawia czy jakoś tak...
    marshall7
    Level 11  
    Na noc odłączyłem znowu akumulator. Nie dało to nic czyli chyba problem tkwi w układzie paliwowym. Myślałem że może ustawienia gazu były nie tak......
    marshall7
    Level 11  
    Byłem sprawdzić na kompie.
    Usterki to czujnik temperatury cieczy chłodzącej - już wymieniony,
    potencjometr ustawnika (?) przepustnicy,
    czujnik ciśnienia kolektora dolotowego (czy jakoś tak)

jak myślicie - od czego zacząć ???? Czujnik temp juz wymieniony. Brak zmian. Poza tym z częściami problem...
    marshall7
    Level 11  
    Dodatkowo wymieniłem czujnik nastawnika przepustnicy. Też bez zmian...