Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megane I ph II - fabryczny alarm nie załącza się

05 Maj 2011 20:51 3433 5
 • Poziom 10  
  Mam problem z fabrycznym autoalarmem fabrycznym w moim Megane. Wszystko zaczęło się od awarii alternatora, która nie została zasygnalizowana odpowiednio wcześnie kontrolką ładowania. Jechałem aż do wyczerpania akumulatora (no prawie). Prądu starczyło aby samochód się zamknął (ale bez alarmu, korzystając z przycisku na desce). Potem aku mi się rozładował, było włamanie do auta (oczywiście zamki w drzwiach popsute) i podłączenie prądu. Po naprawie alternatora (wysiadł regulator napięcia), wszystko pozornie zadziałało OK, tzn centralny działa na pilota, kierunkowskazy przy tym migają, ale nie załącza się autoalarm. Myślałem, że to z powodu odłączenia od sterownika zamka centralnego tylnej klapy (zamki mam nadal niesprawne, a w razie W chcę się jakoś do auta dostać, tym bardziej że mam kratę VAN jedynie od strony bagażnika demontowaną), ale przecież alarm powinien się ząłączać na podstawie sygnału czujnika zamkniętej klapy (te działają wszystkie) a nie "stwierdzenia" że zamek w klapie jest otwarty (zresztą nie jestem pewien czy alarm takie rzeczy "wie"). Tak czy siak podłączyłem dla sprawdzenia wszystko jak było wcześniej i nic to nie dało. Alarm przed usterką działał na pewno, wiem to bo raz się włączył z powodu niedomkniętej szyby, poza tym świeciła się dioda (nie ta od immo tylko dodatkowa - alarm niby fabryczny ale dioda koło lewarka dołożona). W instrukcji żadnej info dotyczącej jakiegoś "resetowania" etc. nie ma, poza tym doczytałem się o PINie do alarmu, którego oczywiście nie mam. Co robić? Czy jest jakiś łatwy sposób na "obudzenie" alarmu, czy mogło się coś uszkodzić / przepalić oraz czy w ogóle radzicie odpuścić ten alarm z powodu braku PINu i go nie ruszać? Jest to samochód "budżetowy", tzn nie ładuję w niego kasy jeżeli nie wymaga tego bezpieczeństwo jazdy, poza tym jakieś pewnie 300 - 400 zł za nowy alarm z montażem, to w mojej obecnej sytuacji trochę dużo, tym bardziej że auto dzisiaj pewnie nie więcej niż 7000 warte (Megane I ph II 2002 ostatni Grandtour pierwszej serii). Ale skoro działał przedtem to może jest jakiś sprytny szybki sposób na ponowne "obudzenie" ?
  Z góry dziękuję za porady.
 • Poziom 18  
  Zależy jak masz rozwiązane sygnalizowanie otwartej klapy, w moim Stilo nie ma nigdzie widocznych przełączników krańcowych podających masę mechanicznie po otwarciu klapy a małe mikroprzełączniki przy zamku do sygnalizacji, po przekręceniu klucza w zamku mikroprzełacznik podaje masę na alarm, alarm przy próbie włączenia stwierdza podaną masę i odłączy przełączniki krańcowe masy a może nie uzbroić się.
  Masz jakąś syrenkę do tego alarmu, jest sprawna?
 • Poziom 43  
  Nie ma w nim żadnego fabrycznego alarmu, siedzi pewnie jakaś Cobra. Zamknij auto pilotem, odczekaj z minutę i potem otwórz drzwi mechanicznie (kluczem z zamka drzwi) i zobacz czy zacznie wyć/migać
 • Poziom 18  
  Udzielił, że po zaniku napięcia alarm powrócił do ustawień domyślnych i może trzeba w tych ustawieniach "zagmerać" niestety do tego jest potrzebna instrukcja z opisem procedury programowania.
 • Poziom 9  
  Miałem też problem z alarmem i gdzieś na forum elektrody była procedura programowania. Ja mam Cobrę 8265. I jak pamiętam to trzeba
  odłączyć klemę i podłączyć ponownie i teraz jest chyba 30sekund na operację
  1. w ciągu 7 sekund włączyć i wyłączyć zapłon
  2. włączyć zapłon i kontrolka od alarmu zacznie migać
  3. w zależności jaki program chcesz wybrać musisz policzyć mignięcia i zapłon wyłączyć (jak pamiętam to chyba są cztery programy i np. jak chcesz wybrać program 3 to wyłączasz zapłon po trzech mrugnięciach)
  4. po wybraniu danego programu i wyłączeniu zapłonu kontrolka powinna wskazać
  jaki program wybrałeś czyli zamiga trzy razy aktywując program trzeci.
  Sprubój załadować program 2 lub 4. Dla pewności przeleć programowanie od 1 do 4 .Mi pomogło z drugim. Może i Tobie pomoże.