Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BROTHER HL-2035 duch na wydruku

05 Maj 2011 21:08 2609 8
  • Poziom 2  
    Proszę o pomoc odnośnie powstającego "ducha" po lewej stronie wydruku.
    W drukarce wymieniłem wałek OPC, toner jest oryginalny.
    Załączam zdjęcie przedstawiające problem.
    Może miał ktoś podobną awarie i jest mi w stanie pomóc.
    Za wszelkie info serdeczne dzięki.
    https://obrazki.elektroda.pl/2817995400_1304622363.jpg
  • Poziom 19  
    też z tym walczę
    tylko ja przy zasypce, zmieniłem toner i jest znacznie lepiej ale nie ma 100% zadowolenia. U jednego wstawiałem oryginał i nie pomogło.
  • Poziom 17  
    Wygląda mi to na offsetowanie pieca. Zobacz na wałek grzejny czy tam nie ma odbitego obrazu. Zanim rozbierzesz puść wydruk i powinien zostać ślad na wałku pieca
  • Poziom 19  
    to na pewno dzieje się w piecu tylko co z tym zrobić skoro z oryginalnym tonerem jest potrafi być problem a drukarki maja małe przebiegi
  • Poziom 17  
    Zacznij od wyczyszczenia wałków w piecu
  • Poziom 21  
    Zatnij kartkę gdy wejdzie około 5cm do pieca i zobacz jak wygląda "w fuserze" i "przed fuserem".

Jak dla mnie to problem z wałkiem który styka się z bębnem.
  • Spec od drukarek
    Ja też stawiam na toner. Chociaż dziwne, że na oryginalnym się tak dzieje. Niestety te drukarki przy małych przebiegach stwarzają problemy z zacinaniem. Wałek grzejny szybko się wyciera w miejscach czujników temperatury.
  • Poziom 2  
    Duch powstaje po jednej stronie co ok.75 mm ( mierząc na zamieszczonym zdjęciu). Według manuala widać, że duch powstaje na bębnie (piec należy więc wykluczyć ze względu na większy obwód równy 78,5 mm)

BROTHER HL-2035 duch na wydruku

Ponieważ wałek OPC czyli bęben jest nowy a toner oryginalny winowajcą może być proces transferu obrazu. A ponieważ problem występuje tylko z jednej strony to chodzi tu o zły docisk rolki transferu do rolki bębna ( exposure drum) w czasie pracy.
  • Poziom 2  
    Po dobraniu odpowiedniej sprężyny i jej zamontowaniu objaw ustąpił. Drukarka jest sprawna.