Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka electrolux EWS 126540 - bije przy wirowaniu

hs22 05 Maj 2011 21:20 8435 13
  • #1 05 Maj 2011 21:20
    hs22
    Poziom 8  

Witam,

Pralka nowa jak w temacie. Przez glupote byla uruchomiona pierwszy raz z blokadami transportowymi i rzucalo nia przez kilkanascie sekund az sie zorientowalismy co sie dzieje.
    Teraz zauwazylem, ze podczas wirowania (szczegolnie jak sie rozkreca i zwalnia) rzuca calym bebnem (tzn chyba zespolem pioracym) dosc mocno praktycznie w kadej osi, az do bicia w tylna sciankę pralki wlacznie. Bicie przewaznie znika jak wchodzi na obroty, ale na poczatku nie wyglada to najciekawiej.
    Czy przez nie zdjecie tych blokad przed pierwszym praniem moglo cos sie uszkodzic ?

pozdr, hs

1 13
  • #2 05 Maj 2011 21:33
    ANDYW6
    Poziom 24  

Musisz nabrać wprawy w dobieraniu wsadu do prania.Nic tam się nie uszkodziło.

1
  • #3 05 Maj 2011 21:37
    kowal0050
    Poziom 9  

Kiedyś miałem ten sam problem i u mnie okazało się że drzwiczki się popsuły od pralki :( może to >

Dodano po 7 [sekundy]:

Kiedyś miałem ten sam problem i u mnie okazało się że drzwiczki się popsuły od pralki :( może to ?

0
  • #4 05 Maj 2011 22:06
    hs22
    Poziom 8  

no troche mnie pocieszyliscie :)
    ale czy caly ten zespol pioracy w spoczynku powinien miec takie luzy, ze przy srednio lekkim docisnieciu dobija do tylnej scianki pralki ?

1
  • #5 06 Maj 2011 15:28
    hs22
    Poziom 8  

a wie ktoś może co to są te dwie czarne wajchy wewnątrz pralki, widoczne w jej dolnej czesci? one powinny byc jakos ustawione ? bo widze ze poruszają sie w lewo i prawo

0
  • #6 06 Maj 2011 15:50
    zimny8
    Poziom 33  

Jeśli już zdjąłeś pokrywę pralki, możesz ocenić,bęben jest zawieszony na sprężynach może któraś wypięła się.Te czarne jak nazwałeś,to najprawdopodobniej amortyzatory.

0
  • #7 06 Maj 2011 16:05
    hs22
    Poziom 8  

Zdjalem tylko tylnią sciankę. Sprezyny widze, ze sa zaczepione.
    A te dwie czarne wajchy/drązki amortyzatorami to raczej nie są bo są zamocowane tylko na jednym koncu (od stony bebna) i stercza w strone podłogi, da sie ruszac nimi w ograniczonym zakresie w lewo i prawo.

0
  • #8 06 Maj 2011 16:31
    zimny8
    Poziom 33  

Ale wiesz jak wyglądają amortyzatory,muszą być zamocowane do obudowy u dołu .Nie może tam być żadnych luznych elementów.

0
  • #9 06 Maj 2011 17:32
    hs22
    Poziom 8  

wlasnie popatrzylem jak wygladaja amortyzatory pralki i są jednak ludząco podobne do tego co nazwałem wajchą, nie widziałem tam zadnych elementów ruchomych i chyba to mnie zmyliło, pozniej popatrze dokładniej, a jesli to jednak one to chyba nieciekawie, ze "stracily" swoje mocowanie :/

0
  • Pomocny post
    #10 06 Maj 2011 17:51
    zimny8
    Poziom 33  

Możesz pomóc sobie sam,3cm. kształtki ceownika gr.2mm.przewiercone na wymiar do montażu amortyzatora załatwi sprawę,wystarczy przykręcić coś takiego do obudowy "podłogi", to będzie twoje nowe mocowanie.

0
  • #11 06 Maj 2011 23:15
    hs22
    Poziom 8  

te amortyzatory wygladaja na cale, tak samo jak ich mocowanie ale to w zadnej sposob nie jest polaczone. Jest otwor w amortyzatorze i uchwycie do mocowanie ale brak jakiegokolwiek elementu mocujacego (ani jego pozostalosci bo napewno bym to znalazl) o co tu chodzi?

pralka electrolux EWS 126540 - bije przy wirowaniu

0
  • Pomocny post
    #12 07 Maj 2011 06:42
    zimny8
    Poziom 33  

Więc masz tu mocowanie, tylko powinien być trzpień,który przechodzi przez otwór w mocowaniu i przez uchwyt w amortyzatorze.Możesz dopasować śrubę ale bez luzu.

1
  • Pomocny post
    #13 07 Maj 2011 11:29
    erbis
    Poziom 18  

Jeżeli pralka jest nowa i na gwarancji to dzwoń do serwisu - tylko nie mów, że sam w niej grzebałeś. ;)

0
  • #14 07 Maj 2011 11:33
    hs22
    Poziom 8  

tak wlasnie zrobie, odkrecenie tylnej scianki to chyba jeszcze nie takie grzebanie, tylko ogladalem :)
    dzieki wszytskim za pomoc

0