Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC Desire HD - jak rozdzielić sygnał na wej. mikrofonowe i wyj. słuchawkowe

newcomer777 05 Maj 2011 21:31 1475 1
 • #1 05 Maj 2011 21:31
  newcomer777
  Poziom 2  

  Witam.

  Używam mojego HTC desire hd bardzo często na koncertach jako nagrywarki live, jednak dźwięk nie jest zachwycający (rzekł bym nawet do d..y).

  Pomyślałem ... kiedyś miałem foto-aparat (bodajże kodaczka), który posiadał wejście na zewnętrzny mikrofon i nawet mam taki pojemnościowy majk właśnie po tym aparaciku.

  No i jako że mój super wypaśny telefon ma tylko jedno wejścio-wyjście na mini jacka obsługującego jednocześnie słuchafony jak dzwony, mikrofonik (gadaczke z zestawu słuch.) i pilocik od muzy ... podejżewam że jest 3drożny (proszę się nie śmiać jak gadam głupoty :) )

  Nie wiem czy to dobry dział czy lepiej do "audiowców" napisać, ale czym da się rozdzielić sygnał na mini jackową wlotkę pod mikrofon i wylotkę na słuchawki?(pilocik możemy sobie darować :) )

  Podkreślam że przy podłączaniu (prawdopodobnie dwu-drożnego, bo mikrofon jest stereofoniczny) jacka telefon zachowuje się jakbym wcale do niego nic nie podłączył.

  jakieś sugestie ?

  0 1
 • #2 09 Maj 2011 22:12
  newcomer777
  Poziom 2  

  dla potomnych. Znalazłem odpowiedź na moje pytanie:

  Headset Buddy Gold PC Headset to Smartphone Adapter. Use Your PC Headset with Your Smartphone. Converts Dual 3.5mm Mic/Audio Plugs to single 3.5mm Smartphone Plug. Works with Mono and Stereo Headsets. Male 3.5mm TRRS 3-Channel Plug

  Poszukajcie na amazonie są adaptery które rozdzielają gniazdo na mikrofon i słuchawki oddzielnie.

  I można nagrywać dźwięk w dobrej jakości, podłączyć gitarę i sobie pograć na przykład z aplikacją GhettoAmp i wiele więcej

  pozdrawiam

  0