Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opóźnienie włączenia świateł mijania

loozik 08 Nov 2004 13:24 4430 5
 • #1
  loozik
  Level 11  
  Witam. Szukam jakiegoś prostego schematu urządzonka do opóźnienia załączenia świateł mijania. Mam nissana almere, w której po wyłączeniu stacyjki, światła pozostają włączone. Jak wiecie - w okresie zimowym trzeba mieć włączone światła, a ja o tym czasem zapominam. Taki układzik powinien włączać światła po ok 10 - 15 sekundach (żeby nie obciążać akuma przy zgaszonym silniku) i wyłączać po wyłączeniu stacyjki. Szukałem na elektrodzie, ale takiego układu nigdzie nie ma. Z góry dziękuę za pomoc. Pozdrawiam!
 • #2
  Gerri
  Mercedes specialist
  Nie treba opóźnienia, wystarczy odpowiedni przekaźnik (wpięty równolegle do wyłącznika świateł) podłączyć do wyprowadzenia D+ alternatora, wtedy światła zapalą się dopiero gdy silnik zostanie uruchomiony.

  Pzdr.Gerri
 • #3
  loozik
  Level 11  
  Dzieki za odpowiedz - a czy przy takim podpieciu swiatla nie wlacza sie podczas odpalania silnika (jak rozrusznik kreci, to alternator w tym momencie tez dziala)? mi zalezy na tym, zeby ta chwila minela, bez dodatkowego obciazania akuma.
 • #4
  wloc
  Level 34  
  Na alegro lub www.gerard.pl sa wlaczniki i wylaczniki swiatel ktore sie odpalaja po uruchomieniu samochodukoszt okolo 35 zl
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  znak0
  Level 2  
  Możesz wykorzystać wyłączenie kontrolki smarowania która gaśnie dopiero po około 2 sekundach od uruchomienia silnika. Tak jest rozwiązane w Oplu Astrze oczywiście jako opcja o której nie wie większość serwisów Opla, pomimo,że mają w katalogu gotowy przekaźnik do włożenia.