Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka Kemppi PS 2800 praca wentylatora i dziwne syczenie na zwarciu

05 Maj 2011 22:17 3139 10
  • Poziom 9  
    Witam stałem się posiadaczem takowego źródła inwertorowego i mam kilka pytań może ktoś miał do czynienia z takowym urządzeniem.
    Mam taki problem bo nie wiem czy wentylator powinien działać zaraz po włączeniu spawarki czy dopiero jak się trochę zagrzeje i czy to że buczy czy tak jakoś dziwnie dźwięczy na zwarciu to normalne ? Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi Pozdrawiam
  • TermopastyTermopasty
  • Specjalista - spawarki
    To syczenie podczas spawania ,to jest prawidłowe, gdyż inwertor działa na częstotliwości akustycznej , natomiast jeśli chodzi o wentylator to nie pamiętam, ale chyba załącza się po nagrzaniu.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 23  
    Nie spotkałem się z inwerterem w którym wentylator zaczął by działać dopiero przy przegrzaniu. Dotychczas we wszystkich spawarkach z którymi się spotkałem wentylator działał od razu i tak zapewne ma być w tym przypadku.
  • Poziom 9  
    Zrobiłem dłuższy test i faktycznie wentylator się załącza po rozgrzaniu. Tylko teraz jeszcze jedno pytanie co do tego buczenia. Przy spawaniu MIG/MAG buczy na zwarciu a jak przełączę na elektrodę to cały czas buczy
  • Specjalista - spawarki
    Przy MMA caly czas jest napięcie biegu jałowego, a więc syczy a pod obciążeniem buczy. Przy MIG/MAG syczenie (bieg jałowy) pojawia się po przyciśnięciu przycisku uchwytu spawalniczego a buczenie po przyciśnięciu przycisku i obciążeniu (spawaniu).
  • Poziom 9  
    Dziękuje Kolego KAZ teraz jestem już trochę spokojniejszy że wszystko jest OK Mam jeszcze takie pytanko, warto dokupić do takiego źródła TIGoską przystawkę czy nie opłaca się za bardzo
  • Specjalista - spawarki
    Jeśli będzie wykorzystywana, to tak. Ja nawet mam takową , tylko nie wiem czy sprawna.
  • Poziom 9  
    A jaki model tej przystawki TU10 czy TU20
  • Poziom 9  
    Jak kiedyś Kolego byś chciał sprzedać tą przystawkę to może się dogadamy ;)
  • Poziom 30  
    Jacek1983rr napisał:
    Nie spotkałem się z inwerterem w którym wentylator zaczął by działać dopiero przy przegrzaniu. Dotychczas we wszystkich spawarkach z którymi się spotkałem wentylator działał od razu i tak zapewne ma być w tym przypadku.

W przypadku PS2800 czy ps 3500 ,PSS 3500 i podobnych to normalne , że wentylator załącza się w określonych warunkach . Dodatkowo wspomniane urządzenia posiadają filtry powietrza czego nie uświadczy sie we współczesnych przenośnych inwerterach :cry: