Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Livebox konfiguracja z WR743nd

06 Maj 2011 01:24 2782 8
  • Poziom 11  
    Koledzy moze kto podpowie w kwesti dogadania sie LB z tplinkiem wr743nd. A wiec mam na strychu LB i rozsyla on po wifi sygnal na dom. Teraz potrzebuje podlaczyc 2 urzadzenia poprzez ethernet do sieci. Kupilem WR743nd poniewaz posiada on funkcje AP client. I niestety nie moge tego za diabla skonfigurowac. Mam polaczenie do tego AP, z tego co widze LB przydziela mu adres IP, ale netu na portach TPlinka nie mam :(
    Cos gdzies przeoczylem, ale nie wiem juz jak to ogarnac.
  • Poziom 11  
    Niestety pomimo przeczytania tej i innych instrukcji cos jest nie tak, albo cos w LB albo jaks szczegol w APcliencie
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Zmień adres routera TPLINK w konfiguracji na inny bo Livebox ma taki sam ;)
    Warto też wpisać serwery DNS w TPLINK ,czyli najlepiej takie:
    192.168.1.1
    194.204.152.34
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Uściślając wypowiedź kolegi ciastex - musi być z innej podsieci, czyli np 192.168.3.1 będzie dobry w tym wypadku(zakładając domyślne ustawienia liveboxa).
  • Poziom 39  
    Najlepiej było by kupić TP link z modemem a z Livebox zrobić podstawkę do kwiatów. No chyba, że jest konieczny do działania tunera.
  • Poziom 24  
    Tak, tylko że w razie burzy, musisz kupować nowego TPLINKA, a LIVEBOXa masz za darmo na wymianę w salonie, więc może lepiej niech Livebox będzie na pierwszej linii ;)
  • Poziom 11  
    dzieki wielkie kolegom "ciastex" i "piterus99" za rzeczowa i trafna pomoc
    wszystko ruszylo jak trzeba :)
    "POMOGL" poszedl w obu przypadkach !!!
  • Poziom 8  
    Kolego, mam dokładnie ten sam problem i identyczną konfigurację i identyczne potrzeby.
    Wszystko się widzi an na portach LAN WR743ND nie ma internetu.
    Mógłbyś mi podać dokładną konfigurację LB i WR, którą zaaplikowałeś i która zadziałała u Ciebie.
    Będę Ci bardzo zobowiązany.

Dodano po 22 [minuty]:

Przez kolegę miałem na myśli falcona27 sąsiada ze skierniewic