Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Polar pracuje prawie non stop

06 Maj 2011 08:11 4252 10
  • Poziom 10  
    Witam od dłuższego czasu zauważyłem że moja lodówka mało co się wyłącza, chłodzi a nawet powiedział bym że za bardzo jak bym nie pokręcił termostatem to chłodzi jednakowo mocno, wyłączyć ją mogę jedynie jak termostat przekręcę na minimalne chłodzenie ale wtedy w ogóle nie chłodzi (nie chodzi) jak lekko przekręcę na chłodzenie to już chłodzi bez przerwy, czy da się to naprawić co może być powodem tej usterki, bo prądu mi skubana bierze teraz co niemiara .
  • Poziom 43  
    Co to za model? Możliwe, że to wina sterownika lub samych tylko czujników temperatury.
  • Poziom 10  
    Proszę zerknąć zrobiłem parę fotek
  • Poziom 36  
    Taki sam model mam. Ten sam problem. Fachowiec stwierdził Termostat do wymiany. Taka blaszka składająca się z dwóch metali która włącza obwód prądu do agregatu pod wpływem ciepła. Stwierdziłem że się nie opłaca naprawiać i kupiłem nową lodówkę o większej pojemności (wyższa).
  • Poziom 10  
    Czy jest możliwość naprawienia tego samemu?
  • Specjalista AGD
    Sprawdź czy jest przymocowana do zamrażalnika za pomocą specjalnej blaszki końcówka kapilary termostatu.
    PS. Podaj typ lodówki.
  • Poziom 10  
    W zamrażalniku jest przymocowany kawałek drucika (pewnie to ta kapilara o której mówisz)

co do modelu to podałem wyżej wszystkie dane ze zdjęciami jakie znalazłem o tej lodówce
  • Specjalista AGD
    To nie drucik tylko rurka i ma ściśle przylegać to płyty zamrażalnika. U ciebie brakuje blaszki, która to zapewnia. Chyba, że jest pod szronem.
  • Poziom 10  
    zhudomel czy teraz jest dobrze?

• Specjalista AGD
    Może być, tylko lepiej to przymocować po rozmrożeniu, na "goły" zamrażalnik (bez szronu).
  • Poziom 10  
    co prawda zakres chłodzenia na potencjometrze nie jest zadowalający bo na minimum chłodzi mocno ale teraz już lodówka się wyłącza często ;) i załącza przymocowanie tej rurki bardzo pomogło już lodówa nie chodzi non stop 24na dobę ;)