Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer 5720ZG dziwny obraz. Uszkodzona grafika. Jaki laptop kupić?

06 Maj 2011 16:27 3129 10
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie forumowiczów. Problem pojawił się wczoraj, nagle laptop podczas normalnego przeglądania Internetu zawiesił się. Po restarcie wyświetla się tylko obraz przedstawiony poniżej. Podejrzewam, iż może chodzić o garfike a lapek jest mi teraz bardzo potrzebny do pisania pracy dyplomowej.

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc...
  • Poziom 24  
    Czy objaw ten występuje cały czas? Jaki jest obraz tuż po włączeniu komputera (POST Screen, bądź ekran startowy ACER)? Co się dzieje jak ruszasz matrycą (praca zawiasów)?
  • Poziom 29  
    Niestety wadliwa grafika nVidia GeForce Go 8400M .
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Czy objaw ten występuje cały czas? Jaki jest obraz tuż po włączeniu komputera (POST Screen, bądź ekran startowy ACER)? Co się dzieje jak ruszasz matrycą (praca zawiasów)?

To jest obraz od razu po włączeniu laptopa, obojętnie czy na baterii czy zasilaniu. Przy pracy zawiasów nic się nie dzieje.
    Cytat:
    Niestety wadliwa grafika nVidia GeForce Go 8400M

Niestety też bym podejrzewał karte. Zrobiłem mały test. Popiołem pod laptopa monitor od stacjonarki. O dziwo obraz był ale taki przy starcie z dziwnymi paskami:

Następnie pojawiło się takie pole:

Po wybraniu narzędzia do naprawy było coś takiego:

Po tej czynności był komunikat ze system nie jest w stanie naprawić i powracało wszystko do punktu wejścia. Kiedy wybierałem "uruchom system normalnie" to dochodził do momentu po logo vista i wyrzucało blue screen i reset ...

Macie może jakieś pomysły jakby można było rozwiązać ten problem? Bardzo zależy mi na użytkowaniu tego lapka teraz ze względu na prace.
  • Poziom 9  
    Cytat:
    Wygrzanie rdzenia grafiki postawi ją na jakiś czas na nogi.
    Lecz tak czy siak wymiana jest konieczna.

To znaczy wymiana starej grafiki na nową? Ile taka przyjemność może kosztować w serwisie?
  • Poziom 9  
    Witam ponownie. Właśnie wrócił do mnie laptop z serwisu. Serwisant stwierdził uszkodzenie matrycy, koszt wymiany nowa 500zł, używana 300zł. Podliczając stwierdziłem, iż nie ma sensu ładować tyle kasy w 3 letniego lapka, gdyz jaka mam pewnosc ze np. ze pol roku nie siadze np. grafika. Zależy mi na czasie, gdyż niezbędny jest mi teraz komputer do pisania pracy dyplomowej i mam do was trzy pytania drodzy forumowicze.

1. Jaki byście polecili laptop d 1200zl mający spełniać podstawowe wymagania, może być oczywisce bez systemu, gdyz mam mozliwosc ściągnięcia go z msdn aa. Znalazlem cos takiego - lenovo g565 Link

2. Ile mogę wziąć za tego acerka z uszkodzona matryca np. na allegro?

3. W jaki sposób mogę bezpiecznie zgrać wszystkie dane z byłego lapa i sformatować dysk?

Dzieki za wszelkie odpowiedzi.
  • Poziom 32  
    To NIE JEST uszkodzona matryca. Widac jak byk ze wadliwa jest karta graficzna. Koszt wymiany tak jak mowili koledzy 150-200zl + koszt ukladu. Czyli kolo, ja wiem 400-450. Zalezy od serwisu.
    Matryca jest sprawna.
    Taki acer na allegro z uszkodzona grafika to pzedzial 275-375zl. Zaleznie jak napiszesz aukcje, czy masz dodatkowe kartony, ksiazeczki itd.

Jesli szukasz laptopa nowego to tamten jest ok. Lecz do napisania pracy magisterskiej czy ogladania filmow mozesz kupic zwyklego laptopa byleby mial dwurdzeniowy procesor. W sumie to nawet jakis jednordzeniowey PM by starczyl ale po co sie cofac w stosunku do tego acera. Za 600zl spokojnie kupisz cos z Dual-core czy nawet c2d, 2 gb ramu i zintegrowana grafika czy cos pokroju nvidii go7400. Ostatnio sprzedalem benq, hp i bodajze fs z takimi parametrami w cenach 550-670zl.
  • Poziom 25  
    Po prostu goście z serwisu chcieli wygrzać grafikę policzyć sobie parę stówek a klient i tak wróci bo grafika znowu padnie i następnym razem powiedzieli by że to grafika i zainkasowali kolejne kilka stówek i w taki sposób został byś z leciwym lapkiem w którego włożył byś ok 600-1000zł (koszt pierwszej lipnej naprawy i drugiej byc może wlaściwej)i za jakiś czas znowu by coś poleciało zamiast opchnąć go za parę stówek i dołożyć tysiaka i kupić coś nowego.
  • Poziom 9  
    Tak myślałem ze w serwisie chcieli przyciąć troszkę. Ale nic muszę teraz nabyć coś nowego i mam właśnie pytanie do was. Ten lenovo co podałem wcześniej ma procek AMD Athlon II Dual-Core P340 oraz grafikę ATI Mobility Radeon HD4270. Jedyna gra jaka grałem na moim acerku był PES 10 i 11. Czy myślicie ze ten lapek bylby wstanie pociagnac cos takiego? Mam bardzo ograniczony budżet max 1250zł... I jak sie ma ten AMD Athlon II, czy on faktycznie ma dwu rdzeniowy ? Duzo osób go odradza ze wzgledu ze sie grzeje...

Dzieki za odp