Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwie kłopotliwe usterki w KINGWAY El Passo

06 Maj 2011 19:58 4872 19
  • Poziom 8  
    Posiadam skuter Kingway El Passo 50 cm z 2008 roku przejechałem nim ponad 5200 tys km (bez żadnych przeróbek od nowości, nie miał blokad więc nie bawiłem sie w ściąganie nich) wszystko było mniej więcej ok ale zdarzały się ciągle małe awarie ale ogólnie ok mogłem je sam rozwiązać ( nie jestem mechanikiem) ale od tamtego sezonu mam problem z odpaleniem skutera na rozrusznik oraz gdy odkręcam manetkę gazu skuter wtedy tak jak by nie dostawał paliwa bo zacina go i dopiero jak puszczę manetkę i spróbuje jeszcze raz to ok wkręci się na obroty ale tez nie zawsze niekiedy trzeba robić to kilka razy .I podczas ruszania tak samo gdy odkręcę szybko lub wolno manetkę zachowuje się jak by nie dostawał paliwa i jak bym nie puścił manetki i jeszcze raz nie dodał gazu po prostu mógłby stanąc i zgasnąć i nie wiem o co chodzi co mógłbym wymienić lub wyczyścić co może być tego powodem.A jeszcze nie dawno po hamowaniu ostrym lub normalnym rożnie po prostu gasł sam od siebie teraz podkręciłem obroty na trochę większe i jest ok. A rozrusznik jak nie kręcił to nie kręci
    A drugi problem to jak wspominałem jest ten rozrusznik gdy chce zapalić to tak delikatnie stuknie puknie ale nie przekręci (ale tylko jak nacisnę 3 może 4 razy a później nic nawet nie drgnie) ani nic wtedy światła na wyświetlaczu elektrycznym trochę słabną i światło stop również ale akumulator wymieniałem sezon temu nowy na większy niż standardowy i było ok ale może być jakiś powód który tak szybko mógłby rozładować akumulator nie mam pojęcia a rozrusznik juz nawet nie przekręci jak dawniej po przejechaniu np 40 km wieczorem i zgaszeniu to odpalał czasami a teraz juz w ogóle nie wiem co jest mógłby mi ktoś powiedzieć co dolega mu ??
    Proszę o pomoc bo sam juz nie mam pomysłu co może być nie tak:/
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    No ok ale gaźnik zacina się ale działa poprawnie od nowości i czy nie wystarczy rozkręcić nasmarować albo cos podobnego?
    A co do rozrusznika gdzie mogę znaleźć to urządzenie ?
    I czy nie może być to powodem zawieszonych szczotek w rozruszniku(tak słyszałem czy to prawda)?
  • Poziom 14  
    Raczej nie stawiałbym na przycinanie się przepustnicy. Sam ten element nie jest na tyle wadliwy o ile membrana dzięki której sie przesuwa jest w pełni szczelna.
    Co do problemu, to czyściłeś chociaż ten gaźnik, czy też próbowałeś regulować skład mieszanki? Tak samo filtr powietrza, paliwa czysty? Rozumiem, z Twojej wypowiedzi, że gdy powachlujesz manetką skuter daje się wkręcić na obroty czy tak?
    Jeżeli chodzi o rozrusznik to wgl kręci, czy tylko "cyka"? Zacznij od kontroli rozrusznika, czyli stanu tulejek wirnika, czy nie są wyrobione oraz szczotki nie zjechane. Znajdziesz go przy kole być może jest niewidoczny gdyż zasłania osłona. Jeżeli w rozruszniku jest wszystko ok sprawdź przekaźnik. Łatwo można zlokalizować jego uszkodzenie po przez zmierzenie napięcia na wyjściu (prawy przewód idący do rozrusznika). Na koniec kontrola tulejek bendixu.
  • Poziom 8  
    Gaźnika nie czyściłem bo nie jestem mechanikiem i nie chce czegoś zepsuć choć jak bym miał rozpisane co po koleji zrobić to bym zrobił bez problemu .
    Przypominam że mam skuter 4t. Tak trochę regulowałem ale to dawno w tamtym roku może a ostatnio regulowałem obroty podkręciłem na większe bo czasem gdy się zatrzymałem to po prostu gasł sam z siebie(lub hamowałem).
    Filtr powietrza czyściłem niedawno i często to robię a co do filtru paliwa to nic nie robiłem(w sumie pora go wymienić).
    Nie muszę wachlować bo wystarczy że jak raz nie da to puszczę manetkę i jak odkręcę od nowa to wszystko ok czasami trzeba zrobic dwa razy ale potem jak trzymam gaz jest ok.
    Rozrusznik wogóle nie kręci po prostu cyka ale to chyba jest przekaźnik jak się nie mylę.
  • Poziom 14  
    No wybacz, ale chyba nie będziemy Tobie tłumaczyć jak wyczyścić gaźnik. Rozkręcasz wszystko bardzo dokładnie obserwując co gdzie i jak jest i sprężonym powietrzem przedmuchujesz. Aby mieć pewność, że to przekaźnik wykonaj pomiar napięcia na wyjściu.
    Jeżeli wydaje Ci się, że sobie nie poradzisz to oddaj go dla mechanika..
    Co do benzyny w filtrze było przerabiane wiele razy. Wystarczy poszukać.Zabrudzony gaźnik, przycięty pływak, nieszczelny zaworek iglicowy.
  • Poziom 8  
    I jest jeszcze jeden problem który objawia się tym że filtr powietrza jest mokry w paliwie tak jak by z gaźnika wyrzucało paliwo i ten filtr powietrza a dokładniej gąbka jest taka miejscami ciemna i śmierdzi tak jak by paliwem olejem nie wiem. Na początku gdy kupiłem skuter miałem problem gdyż do oleju dostało się paliwo i nie wiem w jaki sposób to zostało naprawione bo stało to się na gwarancji więc nie wnikałem w to.I zastanawiam się co jest jeszcze nie tak jak uważacie?
  • Poziom 8  
    hej niedawno miałem czas i rozkręciłem gaźnik i po jego wyczyszczeniu przestał przerywać :) ale mam nadal problem z rozrusznikiem również go wyczyściłem sprawdziłem tulejki i nie było luzów więc stwierdziłem że jest ok ale gdy go dla pewności podłączyłem bezpośrednio do akumulatora(omijając przekaźnik) to kręcił sie więc znaczy to że działa :) ale gdy włożyłem go do silnika i znowu włączyłem bezpośrednio z akumulatora to też kręcił się ciągle i nawet nie zapalił po prostu kręciły się zębatki. Nie mam pojęcia co może być nie tak czy zębatki na rozruszniku są zniszczone czy cos innego?? Czy to wina przekaźnika choć sprawdzałem i przekaźnik ma przepływ prądu bo sprawdzałem go miernikiem więc o co może chodzić?? czy można rozkręcić przekaźnik i sprawdzić czy wszystko jest w nim ok czy ta część jest nie rozbieralna?? Czy może być uszkodzony Bendix i do czego on służy i gdzie mogę go znaleźć proszę o szybką odpowiedz??
  • Poziom 16  
    Witam

Bendix powinien z łatwością bez oporów się wysuwać. Spróbuj przesmarować go WD40 bo najprawdopodobniej wstrzymują go zabrudzenia.
  • Poziom 8  
    No ok ale gdzie mogę znaleźć bendixa ( w którym miejscu się znajduje) i czy trudno go wyciągnąć ??
  • Poziom 30  
    Bęndix znajduję się pod deklem od paska napędowego.

Tak wygląda

• Poziom 8  
    Mam ważne pytanie a jak sprawdzić czy ten Bendix jest dobry można w jakiś sposób to zobaczyć??
  • Poziom 16  
    Zrób dokładne oględziny. Zobacz czy sprężynka dobrze obija. Najlepiej jedź do znajomego i porównaj jego bendixem jeżeli się na tym nie znasz.
  • Poziom 8  
    Mam kolejne pytanie gdzie w moim skuterze (Kingway el Passo) znajduje się miernik temperatury ale na elektrycznym liczniku nic się nie rusza a ostatnio ledwo co go nie zagotowałem, chciałbym to zrobić możecie mi pomóc??
  • Poziom 30  
    Sprawdzić czujnik temperatury ?
  • Poziom 8  
    No ok to wiem ale gdzie on sie znajduje ??
  • Poziom 30  
    Yy sprawdzaj, skoro temperatury silnika to musi być przy silniku ..
  • Poziom 8  
    może mi ktoś odpowiedzieć na to pytanie w którym miejscu znajduje się czujnik temperatury i jak go wymienić?
  • Poziom 30  
    Czujnik powinien być wkręcony do głowicy a wygląda tak...

Lub

A wymiana polega na wykręceniu, kupieniu odpowiedniego i kręceniu.

Dodano po 3 [minuty]:

mmarcin180 napisał:

Mam kolejne pytanie gdzie w moim skuterze (Kingway el Passo) znajduje się miernik temperatury ale na elektrycznym liczniku nic się nie rusza a ostatnio ledwo co go nie zagotowałem, chciałbym to zrobić możecie mi pomóc??

W tym silniku nie ma czujnika temperatury oraz chłodnicy, jest chłodzony powietrzem więc skąd stwierdzenie że go zagotowałeś?!