Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z drukarka LaserJet1100 w gratyfikańcie

galazka 08 Lis 2004 16:21 1296 5
  • #1 08 Lis 2004 16:21
    galazka
    Poziom 18  

Problem z drukarka LaserJet1100 w gratyfikańcie....przy win98 mialem program rpc.exe ktory poprawiał wydruk drukarki tekst nie nachodzil jeden na drugi a teraz mam xp i tern p[rogramik nie dziala....jakie propozycje?

0 5
  • #2 08 Lis 2004 16:29
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

Troszke mało szczegułów (nie każdy zna ten rogram za to LJ 1100 dość dobrze znam):
    - co to znaczy "poprawiał"??
    - w jaki sposób działał program RPC.EXE ??? jeśli przechwytywał wtdruk, to w xp taka sztuczka mu się nie uda!!
    - jakie sterowniki (podejżewam że Microsofta ale pewności nie mam)??

rada na szybko: zwrócić się do producenta oprogramowania czy nie ma wersji dla XP..

0
  • #3 09 Lis 2004 07:56
    Kazik
    Spec od drukarek

RPC (Remote Panel Control) jest programem typowo dosowym i służy do konfiguracji drukarki (głównie chodzi o stronę kodową i czcionkę przy wydrukach DOS-owych). Żeby drukarka działała prawidłowo pod DOSem najlepiej jest odszukać plik konfiguracyjny (przeważnie było to default.pjl) a nstępnie umieścić w autoexecu lub jakimś batchu i odpalać zautostartu następującą komendą:
    copy default.pjl lpt1 /b (lub copy /b default.pjl lpt1).
    Jeśli nie drukujesz spod DOSa to ten program RPC i wysyłanie pliczku przy starcie systemu jest Ci najzupełniej zbędne.

0
  • #4 09 Lis 2004 09:03
    galazka
    Poziom 18  

Wlasnie ze drukuje duzo spod dosa przedewszystkim mam subiekta 4 gratyfikatna czyli kadry i place....a zachcialo mi sie windowsa XP i mam duzy problem bo drukarka nie dziala poprawnie...

0
  • #5 09 Lis 2004 09:23
    Awdeg
    Poziom 26  

Zkontaktuj się z producentem oprogramowania na pewno znany jest im problem.A tak w ogóle,jeśli pracujesz pod DOS'em podziel dysk na partycje i na jednej zainstaluj DOS'a ,lub FREE DOS'a jesli ma byc legal i za darmo. To orogramowanie RCP uruchomisz z dyskietki startowej np w9x

0
  • #6 09 Lis 2004 09:25
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

wszytkie patche trzeba poinstalować to raz.. dwa że nie masz problemu z drukarką a z oprogramowaniem i to nie do końca dobry dział na takie pytania bo o oprpgramowaniu rozmawia się na elektrodzie w dziale "Komputery software". A czy subiekta nie ma w wersji windowsowej z bazami na SQL??? to by zypełnie rozwiązało problem bo drukował by przez sterownik.. a na jaką drukarkę masz ustawiony swój program??

0
  Szukaj w 5mln produktów