Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Accor 2.0 TDI nierówna praca silnika - falujące obroty

krzysiekpander 06 Maj 2011 22:49 3411 3
  • #1 06 Maj 2011 22:49
    krzysiekpander
    Poziom 1  

Witam Wszystkich!
    SILNIK (niestety) Od Rovera ---> 2.0 TDI 105 Km.
    Gdy silnik nabierze temperatury to raz na jakiś czas przerywają mu obroty (szarpie przy dodawaniu gazu), na biegu jałowym falują o 0 do 1000 obroty. Gdy jedzie się normalnie i ciepły silnik wyłączę na np. minutę bądź 5 od razu obroty falują (dźwięk wydaje się taki jak by nie dostawał odpowiedniej dawki paliwa). Gdy normalnie jedzie i obroty nie przerywają, to przy wrzuceniu na "luz" obroty skaczą od 500 do 1000 A po dosłownie lekkim dotknięciu hamulca (nie musi hamować) przestaje - i tak na okrągło...

Powymieniałem już filtry,wymieniłem olej itd. I nic...

Może ktoś z Was koledzy mi pomoże?
    Czy to jakieś błędy komputera mogą być?
    I jeśli tak to gdzie w Olsztynie zajmuje się ktoś kasowaniem, w Hondach błędów komputera?

Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam wszystkich.

3 3
  • #2 07 Gru 2011 07:39
    Jack911511
    Poziom 8  

Witam panie Krzysztofie. Chciałbym skorzystać z Pańskiego doświadczenia. Czy udało się Panu ustalić przyczynę nierównych obrotów silnika? Kupiłem takie autko z 1996 roku po chyba dużych przejściach i niestety jest dużo do zrobienia więc nie mogę wydać zbyt dużo kasy na specjalistów..... :D Pozdrawiam Jacek

1
  • #3 08 Gru 2011 20:17
    niuniu36

Poziom 27  

Czujnik temperatury silnika do sprawdzenia,nastawnik pompy wtryskowej do czyszczenia i czujnik temperatury paliwa w nim do sprawdzenia.

2
  • #4 09 Gru 2011 07:42
    Jack911511
    Poziom 8  

Serdeczne dzięki. Gdyby miał Pan jeszcze jakieś doświadczenia z tym autkiem to bym był wdzięczny za podzielenie się wiedzą. Pozdrawiam Jacek

0