Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SV0411N diagnoza SMART i przydatności dysku.

ultimatewarior 07 Maj 2011 10:08 2074 10
  • #1 07 Maj 2011 10:08
    ultimatewarior
    Poziom 9  

Prosił bym o zdiagnozowanie przydatności tego dysku ( Samsung SV0411N ), gdyż chciał bym go wykorzystać do przechowywania mniej ważnych danych ( zdjęcia filmy backupy gier itp ). Dane o dysku:Z programu victoria.

Samsung SV0411N diagnoza SMART i przydatności dysku. Samsung SV0411N diagnoza SMART i przydatności dysku. Samsung SV0411N diagnoza SMART i przydatności dysku.

dane z programu CrystalDiskInfo

Skanowanie w MHDD 4,6 również nie wykazuje żadnych bad sektorów, ale martwi mnie stan SMART, denerwujące jest również ciągłe wciskanie F1 żeby komputer mógł załadować system windows. Wiec powstaje Pytanie czy mogę wyłączyć SMART na tym dysku? ( podobno jakoś można to zrobić w programie MHDD)?
    Czy mógł by się wypowiedzieć ktoś kto zna się na tym lepiej niż ja?

0 10
  • #2 09 Maj 2011 08:07
    ultimatewarior
    Poziom 9  

Widzę że jednak będę musiał chyba sam sobie z tym poradzić.

0
  • #4 09 Maj 2011 14:08
    helmud7543
    Poziom 42  

Wygląda nie za dobrze. Procedura naprawczo testująca z elektrody. Potem skanowanie m MHDD - chcę widzieć stan powierzchni i SMART po procedurze. Ale wątpię czy coś z tego będzie.

0
  • #5 09 Maj 2011 21:49
    ultimatewarior
    Poziom 9  

Dysk był już wcześniej zerowany i remapowany ale zrobię to jeszcze raz i wkleję wyniki.

0
  • #6 10 Maj 2011 09:59
    ultimatewarior
    Poziom 9  

Trochę martwi mnie stan smart po procedurze naprawczo testującej.
    Wygląd smart przed zerowaniem:
    Skan powierzchni dysku po zerowaniu, remapowaniu (skan został uruchomiony ponownie po remapowaniu), stan smart:
    Samsung SV0411N diagnoza SMART i przydatności dysku. Samsung SV0411N diagnoza SMART i przydatności dysku.

0
  • #7 10 Maj 2011 10:54
    MarekPPN
    Poziom 35  

Skan powierzchni wygląda ok.

0
  • Pomocny post
    #8 10 Maj 2011 21:23
    helmud7543
    Poziom 42  

1. Powierzchnia w bardzo dobrym stanie.
    2. SMART-em się nie martw - Current Pending Sector spadnie po jakimś czasie do zera (dysk musi spróbować coś odczytać z sektorów - jeśli nie będzie z nimi problemów wypadną z "kolejki" ale najpierw dysk musi je czytać). Realoceted Sector Count już nie spadnie.
    3. Używaj dysku i obserwuj SMART - jeżeli wymienione w punkcie wyżej parametry będą rosnąć - dysk do wymiany.

0
  • #9 11 Maj 2011 00:06
    pidar
    Spec od pamięci masowych

helmud7543 napisał:
    Current Pending Sector spadnie po jakimś czasie do zera

A dlaczego nie odwrotnie? Zobaczymy to po czasie;
    S.M.A.R.T Vision Ver.4.1

0
  • #10 11 Maj 2011 07:57
    ultimatewarior
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedzi, spróbuje zapełnić dysk danymi. mam takie głupie pytanie, czy mogę wyłączyć jakoś smart na tym dysku, gdyż denerwuje mnie ciągłe wciskanie F1 aby móc przejść do ładowania windowsa? Chodzi o to żeby komp nie uruchamiał smarta tylko na tym dysku ale żeby wyniki się zapisywały.
    Prosił bym Moderatorów o niezamykanie tematu.

0
  • #11 11 Maj 2011 09:23
    helmud7543
    Poziom 42  

Możesz wyłączyć monitorowanie SMART w BIOS-ie - komunikat z ostrzeżeniem i prośba o wciśnięcie F1 zniknie. Oczywiście SMART z poziomu BIOS nie będzie monitorowany. Osobną sprawą jest to, czy można wyłączyć SMART na konkretnym dysku - tego nie wiem.

Dodano po 2 [minuty]:

pidar napisał:
    helmud7543 napisał:
    Current Pending Sector spadnie po jakimś czasie do zera

A dlaczego nie odwrotnie? Zobaczymy to po czasie;
    S.M.A.R.T Vision Ver.4.1

Dlatego, że powierzchnia wygląda w porządku. Po którejś tam z kolei weryfikacji dysk uznaje niestabilny sektor za sprawny (i Current Pending Sector maleje) lub za uszkodzony (i Current Pending Sector maleje za to Realocated Sector Count rośnie).

0