Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowniki do karty sieciowej! Prosze o odpowiedz..!

07 Maj 2011 10:08 9795 20
  • Poziom 10  
    Witam.. Prosze o sterowniki do karty sieciowej

Atheros AR928X Wireless Network Adapter

Zainstalowalem win 7 i wogole karta sieciowa [przyciskiem FN+ F1] sie nie wlacza.. Kiedys sie wlaczala.. Mam nadzieje ze to wina sterownikow..

Tylko prosze o konkretny link a nie jakies szukanie na atheros.cz bo sciagnolem jedne to wogole instalacji tam niema.... Bardzo prosze forumowiczow o pomoc... Musze to napawic do 13:00 Jesli ktos wi cos na ten temat prosze o odpowiedz...

Pozdrawiam z gory dziekuje...
  • SterControl
  • Poziom 10  
    hermes-80 napisał:

No tak.. Te pobieralem tylko ze ten plik wazy 402 kb i w nim nie ma zadnej instalki tylko pare plikow... Wiec jak to zainstalowac ???

Dziekuje za odpowiedz... ;)
  • SterControl
  • Poziom 43  
    Ręcznie - poprzez menadżer urządzeń - aktualizacje sterownika i wybranie z wskazanej lokalizacji pliku.
  • Poziom 10  
    hermes-80 napisał:
    Ręcznie - poprzez menadżer urządzeń - aktualizacje sterownika i wybranie z wskazanej lokalizacji pliku.

Ok bede za chwile sproboje.. ;) A myslisz ze to wlaczanie tek karty bedzie spowodowane wlasnie brakiem sterownikow ???
  • Poziom 43  
    Skoro karta ci działa poprawnie w systemie to znaczy, że ma jakiś sterownik zainstalowany. I jeśli nie działa przycisk wyłączania to mogą tutaj różne czynniki na to wpływać.
  • Poziom 10  
    hermes-80 napisał:
    Skoro karta ci działa poprawnie w systemie to znaczy, że ma jakiś sterownik zainstalowany. I jeśli nie działa przycisk wyłączania to mogą tutaj różne czynniki na to wpływać.

W everes'cie sprawdzalem i mam 2 karty sieciowe..

Jedna to: Realtek (co teraz mam podpieta przez kabel ethnet)
    I druga : ta bezprzewodawa i przy niej mam zainstalowany jak narazie jakis sterowniki Microsoftu mam nadzieje ze to przez to.. Wczoraj na Viscie bylo wszystko Ok....

Dodano po 17 [minuty]:

hermes-80 napisał:

Kurde mac...:( dalej to wifi nie dziala... nieda sie wlaczyc... zaaktualizowalem ten sterownik do tego z tej strony i dupcia...

Ludzie pomóżcie.... !:(
  • Poziom 43  
    A zainstalowałeś wszystkie sterowniki ze strony producenta do laptopa ??
  • Poziom 10  
    hermes-80 napisał:

No wlasnie nie... :/ teraz proboje sciagnac cala paczke sterow plyty glownej. A czt do laptopa to beda jakies inne ? Czy starcza te plyty glownej. ?

Plyta glowna Fujtsu Siemens Amilo notebook Pa 3553

Nie pogardze linkiem :D

Dzieki chlopaki za pomoc.. :)
  • Poziom 43  
    Cytat:
    Dzieki chlopaki za pomoc..
    Do tego służy przycisk.
    Podaj dokładny model laptopa.
  • Poziom 10  
    hermes-80 napisał:
    Cytat:
    Do tego służy przycisk.

Ok ;) ale to jak rozwiazemy problem :D

Laptop to AMILO Notebook Pa 3553

Dodano po 5 [minuty]:

snajper246 napisał:
    hermes-80 napisał:
    Cytat:
    Do tego służy przycisk.

Ok ;) ale to jak rozwiazemy problem :D

Laptop to AMILO Notebook Pa 3553

Zainstalowalem sterowniki zaproponowane przez fichu4 -niepomoglo. :/

Dodano po 11 [minuty]:

hermes-80 napisał:

A nie orientujesz sie skad pobrac te stery ? Bo strona www.fujitsu-siemens.com jest "uszkodzona"

Dodano po 1 [sekundy]:

hermes-80 napisał:

A nie orientujesz sie skad pobrac te stery ? Bo strona www.fujitsu-siemens.com jest "uszkodzona"
  • Poziom 20  
    Tutaj masz sterowniki do swojego laptopa.Tylko nie wiem czy na viste czy na windows 7
    http://drp.su/drivers/notebooks/?v=Fujitsu%20Siemens&m=AMILO%20Pa%203553&id=866&l=en

Dodano po 13 [minuty]:

Jeszcze kilka sterowników pod windows 7 x 64
    http://www.driversforfree.com/omn_ofm_omd_os/...-series/pa-3553/windows-7-64-bit/drivers.aspx

Dodano po 19 [minuty]:

No to chyba już mamy wszystko tu masz 4 strony sterowników do Twojego laptopa windows 7 i vista jak masz windows 7 x64 to mogą też podejść sterowniki od visty x64 ja mam laptopa pi2515 i niektóre mam sterowniki od visty i chodzi wszystko.
  • Poziom 9  
    Jaka będzie najlepsza wersja sterownika dla Windows XP laptop Asus F5RL karta sieciowa Qualcomm Atheros AR928X?
  • Poziom 9  
    Koledzy mam taki problem jak wielu z wi fi i już wszystko zrobiłem i nic mam asusa x71Q i był kiedyś na viscie basic ale z 2 lata temu wgrany został Windows 7 i wszystko hulało a wczoraj przesuwam przełącznik wi fi na on a tu żadnej reakcji nie świeci ikona z przodu wifi i nie wyszukuje sieci, oprócz tego świeci mi cały czas kontrolka takiej żaróweczki, a co najlepsze wybadałem że jak przełączę wi fi na on i wyłączę kompa albo przymknę go i wskoczy w tryb uśpienia to po włączeniu go wskakuje wyszukiwanie sieci ale jak tylko przełączę wi fi na off i z powrotem na on to nie zaskoczy. W czym może być problem trzeba nowy system wgrać.

Dodano po 2 [minuty]:

Dodam jeszcze że karta sieciowa to Qualcomm atheros ar928x wireless network adapter
  • Poziom 43  
    Zobacz na politykę oszczędzania baterii -systemu jak i samej -karty wifi.
  • Poziom 2  
    Dobry Wieczór !

Mam gorącą prośbę do Was, drodzy użytkownicy !

Otóż:
    Jakiś czas temu moj wujek mial problem z komputerem i trzeba bylo go sformatowac. Jedyną mozliwością było wgrać Vistę ( ponieważ mieszkam w Norwegii a jedyna plyta z polskim windowsem to wlasnie vista). Zainstalowalem nowego windowsa, wszystko hulało jak należy z jedym tylko ( ale jakże ważnym ! ) wyjątkiem - nie wykrywało żadnej sieci WiFi ( dodam, że nie mam możliwości połączenia się inna droga z internetem). Szukałem sterowników do karty sieciowej, ale bez rezultatu ( 4 razy instalowałem rózne stery), w menadżerze urządzen spisalem " Identyfikatory sprzetu" kontrolera sieci :

PCI\VEN_168C&DEV_0032&SUBSYS_1838103C&REV_01
    PCI\VEN_168C&DEV_0032&SUBSYS_1838103C
    PCI\VEN_168C&DEV_0032&CC_028000
    PCI\VEN_168C&DEV_0032&CC_0280

Podam też może Identyfikatory sprzetu karty sieciowej:

PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_1885103C&REV_07
    PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_1885103C
    PCI\VEN_10EC&DEV_8168&CC_020000
    PCI\VEN_10EC&DEV_8168&CC_0200

Klawisz F12 ( gdzie jest symbol WiFi) ma kontrolkę i ona wciąż świeci się na pomarańczowo.

Korzystając z tego forum wchodzilem na rózne strony, ale albo nie było na nich sterowników, albo one nie działały. Np na " downloadwindowsdrivers " nie ma ich ( biorąc pod uwagę identyfikatory)

Dodam że komp to HP 655 a system to Windows Vista Home Premium 32 Bit

przeglądałem tez ten temat, ale nie znalazłem tam odpowiedzi, a napisac w nim nie mogę, bo jest zamknięty:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2597556.html

Bardzo gorąco proszę o jakąkolwiek pomoc, gdyż obiecalem wujkowi ze przeinstaluje mu Windowsa i bedzie mógł używac kompa, a sprawa ciągnie się już ponad tydzień, aż postanowiłem zarejestrować sie na tutejszym forum i napisac post z prośbą o pomoc.
    Pozdrawiam

Łukasz Pawłowski
  • Poziom 33  
    chendriks napisał:
    PCI\VEN_168C&DEV_0032&SUBSYS_1838103C&REV_01
    PCI\VEN_168C&DEV_0032&SUBSYS_1838103C
    PCI\VEN_168C&DEV_0032&CC_028000
    PCI\VEN_168C&DEV_0032&CC_0280

Atheros AR9485
    chendriks napisał:
    PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_1885103C&REV_07
    PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_1885103C
    PCI\VEN_10EC&DEV_8168&CC_020000
    PCI\VEN_10EC&DEV_8168&CC_0200

RTL8168

I Quick Launch Buttons
  • Poziom 2  
    Dzięki za pomoc :)

Choc i tak udalo mi sie dorwac WIN7 i wyrzucilem ta viste cala śmieszną.