Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania 114 380 błąd EDC 25 czujnik pedału przyspieszania

07 Maj 2011 10:13 4980 4
  • Poziom 12  
    Witam potrzebuję pomocy w scanii 114 380 z 2000 roku pokazuje mi błąd 2 długie mignięcia i pięć krótkich z książki wnioskuję, że to czujnik pedału przyspieszenia czy ktoś potrafi mi go zlokalizować ?? w którym miejscu mam go szukać ? Dziękuje
  • Poziom 39  
    Albo zaraz przy pedale gazu, albo na koncu linki od pedału gazu. Logiczne? :)
  • Poziom 12  
    Tyle wiedziałem są 3 do wyboru chodzi mi o konkretny numer
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    z 3 moga szwankowac 2 a konkretnie D35 i B25. Do pierwszego ida 3 przewody (zolty, brazowy i czerwony) a do drugiego dwa (biały i czarny).
  • Poziom 12  
    Jak napisał kolega wyżej wtyczka 3 pinowa ułożona w "trójkąt" to potencjometr, 2 pinowa to "czujnik wolnych obrotów", jest jeszcze jedna 3 pinowa wykorzystywana tylko w skrzyniach Opticruise i jest to Kick Down czyli pełne obciążenie.

kod 25 oznacza dwie możliwości:
    albo sygnał z potencjometru jest nie właściwy,
    albo (co bardziej prawdopodobne) jest zbyt duża rozbieżność pomiędzy sygnałem z potencjometru i czujnika wolnych obrotów.

Ponieważ jest to 380 to pozwolę sobie wspomnieć co najmniej 3 przypadki z mojej praktyki kiedy właśnie ten sterownik podawał usterkę 25 a tak naprawdę wina była po stronie kasety/sterownika. Tylko w tamtych przypadkach głównym mankamentem było nieodpalanie.