Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

1 głośnik jako średnio i nisko tonowy

07 Maj 2011 11:32 1466 4
  • Poziom 2  
    Witam!

Problem mój polega na tym, że mam zwrotnicę 3 drożną ale niestety 2 rodzaje głośników. I pytanie brzmi tak czy można podłączyć jeden głośnik żeby grał niskie i średnie tony? Jeżeli tak to w jaki sposób?

Pozdrawiam, Laik.
  • Moderator CarAudio
    Kolego za mało info podałeś , bo nawet nie wiemy jaki to głośnik, jaka to zwrotka (cięcia, rodzaj zbocza filtrów) , impedancję "obu" klocków ...same zagadki ;)
  • Poziom 2  
    Głośnik firmy Boschmann o impedancji 4 Ohm, częstotliwość 40 Hz - 8000 Hz.
    Zwrotnica Voice Kraft 3 drożna o impedancji 4-8 Ohm
  • Poziom 21  
    Jeśli zwrotnica jest 3-drożna, jak piszesz - to znaczy, że tnie całe pasmo na 3 przetworniki, czyli mniej-więcej: Low 40hz-800hz, Mid 800hz-4khz, High 4khz-20khz.
    Domyślam się, że posiadasz głośniki: 1. średnio-niskotonowy (czyli taki mniej-więcej o zakresie 40hz-4khz), 2. wysokotonowy (ok. 4khz-20khz).
    Pod tą zwrotnicę w tym układzie teoretycznie dało by się podłączyc jedynie głośnik wysokotonowy. Jak podłączysz średnio-niskotonowy pod wyjście low - to będzie miał mega dziurę w paśmie, czyli mniej-więcej od 800hz do 4khz). Teoretycznie w tym układzie warto by było skołowac zwrotnicę 2-drożną do tych głośników.
    Buszmen - to szit, Vk - to mega szit, razem stworzą zespół super mega szit. Nie zaczynaj przygody car audio od shit'u, sprzedaj to zło jeśli możesz - kup gotowy zestaw 2-drożny, coś pokroju Helix DB 62.1, Hertz DSK 165, dobrze zainstaluj i ciesz się dzwiękiem.
  • Moderator CarAudio
    Nie ma czegoś takiego jak zwrotnica "4-8 ohm , bo zmiana impedancji głośnika rozwala kompletnie cięcia . Jeśli więc jest tak na niej napisane , to ... nawet ja nie dotykaj . Co do głośnika to nadal nic nie wiemy oprócz marki i bzdur o paśmie przenoszenia . Kolego albo napiszesz to po ludzku albo darujmy sobie klepanie w klawiaturę .

Polecam FAQ Nazara najpierw przestudiować nim napiszesz kolejny post.