Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża Sharp XL-UH2440H Prawdziwa moc.

Marex 88 08 Maj 2011 15:37 3847 37
    arti13
    Poziom 32  
    Coś Ci się najwidoczniej pomyliło, mierzyłeś na wejściu transformatora. Spróbuj pomierzyć napięcia jakie idą do płyty w której jest końcówka mocy. Pozdrawiam
    Marex 88
    Poziom 9  
    Próbowałem mierzyć ale nic niema jak przyłożę końcówki miernika do lutów to skoczy do 23V i za chwilkę 0. A dużo to od woltów zależy?? To raczej chyba firma powinna dobrać transformator pod moc końcówki??

A jeszcze jedno pytanie czy to zależy od końcówki czy od innych scalaków bądź oprogramowania że jak daje głosu do 24 w skali do 31 to wszystko gra ładnie basy wysokie i średni idą w parze ale jak dam powyżej 24 to basy wręcz się odejmują albo są na takim samym poziomie. Tak więc od 24 do 31 rosną tylko wysokie i średnie a nie bassy dlaczego tak jest??
    arti13
    Poziom 32  
    Napięcie zasilania wyznacza moc końcówki na danej impedancji. Nie uwzględniam skrajnych przypadków.. :)
    Producenci często dają słabsze transformatory z troszkę wyższym napięciem zasilania.
    To już kres możliwości tej wieży.
    Pozdrawiam
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Marex 88
    Poziom 9  
    Zapomniałem dodać że jak mam podłączoną pod laptopa i na laptopie ściszę do dajmy na 30% to wieża tak czy siak od 24 odcina basy i gra cicho więc to chyba nie jest kres jej możliwości to chyba coś z oprogramowaniem??
    arti13
    Poziom 32  
    Jeżeli tak, to możliwe że jest jakiś kontur bądź inne sztuczne podbicie i przy 24 jest wyłączane.
    Do Niedoinformowany, np STK4241.
    Pozdrawiam
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Marex 88
    Poziom 9  
    W niej nazwano to X-BASS ale bardzo prawdopodobne że wieża od 24 wyłącza tą funkcję zawsze słuchałem z X-bassem a teraz jak wyłączyłem i sprawdziłem to by się zgadzało ale dlaczego tak jest i co to wyłącza chyba raczej nie końcówka??