Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta główna Immergas VICTRIX X 24

07 Maj 2011 15:41 6146 4
 • Poziom 10  
  Mam problem z piecem Immergas VICTRIX X 24 padła płyta główna. Na płycie są poprzepalane elementy jednak ich wypalenie nie pozwala mi na ich poprawną identyfikację. Może ktoś ma taką płytę/piec i mógłby mi pomóc. Poniżej są zdjęcia wraz z zaznaczonymi elementami. Na jednym z nich od strony druku da odczytać się "W" a na drugim "W2". Na płycie znajdują się jeszcze 2 inne (całe) tranzystory o oznaczeniu 68W i 1Bt oraz mniejszymi literami liczba 81. Oporność 2 przepalonych rezystorów od strony elementów też ciężko zidentyfikować.

  Płyta główna Immergas VICTRIX X 24 Płyta główna Immergas VICTRIX X 24
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 16  
  Te na drugim zdjęciu to nie diody prostownicze takie same jak dwie pod nimi?
 • Poziom 10  
  Na drugim zdjęciu to 2 takie same rezystory chyba 620 Ohm - tak przynajmniej udało mi się ustalić.
 • Poziom 17  
  Na zdjęciu widać niezły strzał.... Jakiekolwiek próby naprawy płyt głównych do kotłów grzewczych zazwyczaj są mozolne i często kończą się niepowodzeniem. Brak schematów, elementów do nich - informacje poufne producentów. Czeka Cię wymiana płyty. Możesz ją nabyć u producenta Immergas lub poszukać w necie bardzo popularnej firmy, znanej wielu instalatorom i serwisantom.
 • Poziom 10  
  Zawsze warto spróbować naprawić tą płytę przed zakupem nowej, może się uda i będzie parę złotych w kieszeni.
  Co do przepalonych elementów to mają one wymiar 2,9mm x 1,3mm a wiec obudowa SOT23 jednak w katalogach kodów SMD niema takich elementów z taką obudową zaczynających się na W2, czyżby producent stosował swoje oznaczenia elementów??

  Edit
  Widać, że brak schematów do płyt głównych, dziwne oznaczenia podzespołów skutecznie uniemożliwiają naprawę. Temat zamykam.