Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Baterie w laptopach - użytkowanie.

07 Maj 2011 16:27 4307 9
  • Poziom 9  
    Witam,
    chciałem zapytać forumowiczów o coś takiego jak użytkowanie laptopa a generalnie chodzi mi o żywotność baterii. Chodzi mi o to, co zrobić gdy ciągle laptop jest ładowany poprzez kabelek prądem sieciowym, a tylko sporadycznie jest używana bateria. Zaś z drugiej strony ładowana bateria sprawia że podczas zaniku napięcia w sieci nagle nie tracimy danych tylko jesteśmy w stanie je zapisać a nawet nadal pracować na laptopie. Czy należy zawsze wyciągać baterie, gdyż takie ładowanie skraca żywotność baterii i czy to nie ma znaczenia? Jak to jest z tymi bateriami?
  • Poziom 43  
    Ile razy na miesiąc nie masz prądu?
    Bo ja raz na rok. I bateria leży w pudle.
    Akumulatorki w baterii mają swoją trwałość (jak wszystko) i dodatkowo jest chip w baterii który stwierdza, że już się napracowały...
    Jeśli laptop stoi ciągle na stole i służy jako stacjonarka do internetu, bateria mu niepotrzebna. A jak robisz jakieś krytyczne projekty, to oczywiście, że z baterią (przecież nie kosztują tysięcy).
  • Poziom 43  
    1. Praktycznie wszystkie nowe komputery nie ładują baterii od razu, gdy tylko troszkę spadnie napięcie, tylko gdy spadnie poniżej dziewiećdziesięciu kilku procent. Można spokojnie używać jako UPS.
    2. O ile w instrukcji nie pisze inaczej raz w miesiącu należy rozładować zupełnie baterię i ładować od nowa.
    3. Nawet jak ją wyjmiesz i będziesz trzymał kilkanaście miesięcy to i tak padnie - moim zdaniem wyjmowanie baterii jest bez sensu.
    4. Baterie mają żywotność rzędu kilkuset cykli rozładowanie-ładowanie ale jeżeli nie są używane w ogóle to też padają.
  • Poziom 16  
    kolega ma racją . Czy bateria pozostanie w laptopie, jak i zostanie wyjęta to i tak kiedyś przyjdzie na nią czas. Baterie majątku nie kosztują i zawsze można zakupić nową.
  • Poziom 23  
    sebo1_30 napisał:
    kolega ma racją . Czy bateria pozostanie w laptopie, jak i zostanie wyjęta to i tak kiedyś przyjdzie na nią czas. Baterie majątku nie kosztują i zawsze można zakupić nową.

Zawsze mozna zakupic, ale lepiej po 2 latach niz po roku.
    Bateria z mojego Della padla nieco po roku (gwarancja 1 rok) - laptop znajduje sie wylacznie na stacji dokujacej (i to ja zalatwilo).
  • Poziom 9  
    Wydawało by się że temat prosty, a jednak opinie podzieliły forumowiczów elektrody na tych którzy by baterie wyciągali i tych którzy by ją zostawiali...
  • Poziom 23  
    Krzychu87 napisał:
    Wydawało by się że temat prosty, a jednak opinie podzieliły forumowiczów elektrody na tych którzy by baterie wyciągali i tych którzy by ją zostawiali...

Z wlasnego doswiadczenia wychodzi mi, ze jezeli laptop zasilany jest wylacznie z sieci, lepiej baterie wyjac. Pozyje dluzej. Przy litowo-jonowych trzeba pamietac, ze nalezy ja przechowywac przy ~50% naladowaniu.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Temat poruszany już niejednokrotnie.

Przeczytaj sobie FAQ dotyczące regeneracji baterii i pozostałe artykuły tu zamieszczone - tam wszystko jest opisane. Zrobisz jak Ci będzie wygodniej.
  • Poziom 16  
    Aja z własnego doświadczenia wiem że w moim acerze po 1.5 roku praktycznie tylko na zasilaczu bez wyciągniętej baterii parę dni temu po odpięciu nie zauważyłem nic niepokojącego w czasie pracy na baterii.
  • Poziom 20  
    Ja baterie w laptopie traktuję jak UPS`a do stacjonarki skoro jest to należy korzystać.