Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nikon s3000 uszkodzony obiektyw

CKamilC 07 Maj 2011 16:38 2088 2
  • #1 07 Maj 2011 16:38
    CKamilC
    Poziom 2  

Witam. mam duży problem, otóż nikon s3000 spadł z otwartym obiektywem, obiektyw wsunął się tylko do połowy i wyłączył, przy włączaniu słychac tylko jak obiektyw próbuje sie wsunąć bądź wysunąć i aparat sie wyłącza.

Oddałam do naprawy, stwierdzili ,że to tylko pierścień od obiektywu - jak się okazało AŻ pierścień bo od 2 miesięcy jest w naprawie i jeszcze nic z tym nie zrobili, twierdzą ,że szukają pierścienia . stąd moje pytanie czy to możliwe aby taka część była aż tak trudno dostępna , żeby jej szukać 2 miesiące?

to nie mój aparat i po prostu już nie mogę dłużej czekać . Dzwonilam do nich ze 4 razy w ciągu tych 2 miesięcy to cały czas twierdzą ,że szukają.

Może ktoś posiada taki pierścień albo wie gdzie zakupić?

a jeszcze jedno, czy to jest możliwe, żeby to był tylko pierścień skoro przy włączaniu aparatu on odrazu sie wyłączał? (słychać tylko przez chwile jak obiektyw próbuje pracować i na tym koniec)

pozdrawiam i z góry dziękuję

Proszę uzupełnić tytuł postu oraz poprawić treść - błędy ortograficzne- zgodnie z regulaminem pkt.3.1.(13 i 15) [dzimi]

0 2
  • #2 07 Maj 2011 17:09
    gajmix
    Poziom 32  

Skoro serwis twierdzi że to tylko pierścień to pewnie tak jest i raczej powinnaś się cieszyć że tylko tyle. Aparaty cyfrowe tak reagują na uszkodzenie obiektywu jak napisałaś, więc nie jest w tym nic dziwnego. Co do samej naprawy jest tak: oddasz do serwisu autoryzowanego to wymienią cały moduł obiektywu bo oni nie bawią się w naprawy poszczególnych części aparatu, i będzie drogo. Oddasz do serwisu nieautoryzowanego to owszem wymienią tylko uszkodzoną część, będzie dużo taniej ale i czas pozostawania aparatu w naprawie nieraz bardzo się przedłuży, bo małe serwisy prywatne w większości bazują na częściach z demontażu. W przypadku tego akurat obiektywu trochę mnie to dziwi, bo to popularny model montowany w kilku aparatach i części na rynku są.

0
  • #3 07 Maj 2011 17:32
    CKamilC
    Poziom 2  

no właśnie, też mi się wydaje,że część taka nie powinna być problemem. Gdzie można dostać takie części abo w jakich jeszcze aparatach jest ten sam model obiektywu? bo tak myślę jak nie będzie innego wyjścia ,że może kupię gdzieś uszkodzony aparat(oczywiście z innym uszkodzeniem ) ,który posiada taki sam obiektyw i po prostu będzie można zamienić części.

0
  Szukaj w 5mln produktów