Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen saxo 1.1 glowica uczelka

07 Maj 2011 16:58 4904 7
  • Poziom 9  
    Zabrałem się za naprawę swojej cytryny saxo 1.1 a dokładnie za wymianę uszczelki pod głowicą.Jest to moja pierwsza taka ingerencja w silnik... Na mechanice troszkę się znam ale nie jest ona moja mocna strona.Dużo od małolata mechesowalem z kolegami w garażu ::)Silnik mam rozłożony głowica jest już splanowana ,uszczelka kupiona .Problem mam z skręceniem głowicy nie wiem jak się za to zabrać.Klucz dynamometryczny już mam wiem z jakim momentem mam skręcać 20Nm
    Proszę o pomoc jaka jest kolejność zakręcania śrub głowicy i co oznacza 120 stopni dostałem kartkę od mechesa ze mam skręcać 1). 20Nm 2). 120 stopni 3). 120 stopni i czy blok silnika na którym będzie spoczywać uszczelka mam czyścić papierem ściernym czy tylko przeczyścić szmatka ???
    Proszę o pomoc
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Blok przetrzyj papierem o grubości około 240. A 120 Stopni jest to jedna trzecia obrotu.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Pamietajac o kolejnosci od srodka pozniej slimakiem czyli srodek gora pozniej dol w lewo dol pozniej gora z prawo pomijasz dokrecona srodkowa i lewa gorna i w dol ( mam nadzieje ze nie pomieszałem Ci)
  • Poziom 10  
    Jak kupiles jakas porzadna uszczelke to na opakowaniu masz opisana kolejnosc dokrecania i momenty
  • Poziom 9  
    to chyba kupiłem jakąś padake a nie uszczelkę bo nie mam schematu montażu kolejności ani momentu ...... uszczelka Corteco a moze to jakaś podróba?? Dziękuje za kolejność dokręcania mam nadzieje się z tym ogarnąć :):)
  • Poziom 9  
    120 Stopni to jedna trzecia obrotu to rozumiem a jak przenosi się to praktycznie podczas dokręcania ?? Jak klucz dokręci szpilkę 20Nm to mam jeszcze 120* kręcić ?

Dodano po 40 [sekundy]:

proszę o wyrozumiałość :):)
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    najpierw dokrecasz wszystkie momentem 20
    pózniej wszystkie o kąt 120 jak nie wiesz ile to to zakup tarcze kontową.. (dokręcasz o kąt momęt cię nie interesuje i tak dalej... moment ustawiasz tylko w 1 etapie pózniej możesz dokręcac nawet płaskim jak dasz rade bo liczy się kąt... corteco nie jest taki szajs..
  • Poziom 9  
    i wszystko jasne :) podziękował napisze jak mi poszło pozdrooo