Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przegrzewanie laptopa HP. Przegrzewa się po 5-10 minutach. Windows 7.

07 May 2011 17:17 3961 15
  • Level 2  
    Witam, mam problem z laptopem.. około 5-10minutach przegrzewa sie:/ laptop HP ma około 2lata, z win7. Jaka może być przyczyna? co można by zaradzić:/
    Proszę o pomoc
  • Level 34  
    Przedmuchaj wloty/wyloty sprężonym powietrzem. Po tak długim okresie użytkowania z pewnością jest w nim naulepiane mnóstwo kurzu.
  • Level 2  
    No raczej nie był rozbierany, to laptop siostry a ona go dziś przywiozła jest całkiem zielona co do komp. Czy trudno wyczyścić te wentylatory i radiatory? a gdyby to nie była przyczyna to co może być innego?
  • Level 2  
    Prawie na pewno jest to wina zabrudzonego radiatora, spróbuj przedmuchać sprężonym powietrzem, a jeśli to nie wystarczy musisz go rozebrać i wyczyścić.
  • Level 2  
    A czy dało by coś zmienienie Windowsa na np xp lub viste, nie mniej by był obciążony komp? i nie przegrzewał sie tak?
  • Level 34  
    Obciążenie "kompa" zależy od tego co z nim "na nim" robisz.
  • Level 2  
    do internetu jest bardziej
  • Level 34  
    Windows tu nic nie zmieni, to system chłodzący nie nadąża z oddawaniem ciepła.
  • Level 13  
    jeżeli nie potrafisz sobie poradzić z czyszczeniem wentylatora to po prostu dmuchnij z całej siły w miejscu gdzie wylatuje ciepłe powietrze. Zobaczysz jak z otworów wydobędzie się kurz.Laptop nie powinien się już tak szybko wyłączać
  • Level 23  
    To by musiał płuca wydmuchać chyba:) Do autora, nie pytaj co dalej jak to nie będzie to tlyko najpierw zrób to co koledzy Ci pisali czyli dmuchnij sprężonym powietrzem w wyloty wiatraka na obudowie, pytasz co masz zrobić, więc zrób to co Ci doradzają, potem się będzie mysleć dalej.
  • Level 13  
    jak masz sprężone powietrze to zdecydowanie lepsze rozwiązanie ale jak nie masz to dmuchnij w cale nie trzeba "płuc wydmuchać" oczywiście jest to doraźne rozwiązanie.
  • Level 1  
    Witam, co prawda nie mam HP a Asusa, ale problem jest podobny i nie będę zakładał nowego tematu:

Mam problem z Asusem G73JH. Od nowości był jak grzejnik, ale nie sprawiał problemów i pomyślałem, że po prostu 'ten typ tak ma'. Od paru miesięcy podczas intensywnej pracy zawieszał się, pojawiały się artefakty i czasem jakiś BSOD, nawet samoczynnie wyłączał i nie chciał odpalać zaraz po tym, trzeba było czekać z 10 min aż się ochłodzi(?). Teraz jest tragedia - wystarczy odpalić go po całej nocy odpoczynku, 5 minut pograć i nagle zwiecha/artefakty, a nawet podczas oglądania xvida (sic!) potrafi się wywalić.

Update chipsetu, biosa, grafiki już był, przedmuchanie wentylatorów odkurzaczem i sprężonym powietrzem też - poskutkowało tylko organoleptycznym obniżeniem temperatury.

Aktualne objawy: odpalam grę, pochodzi z dwie minuty i nagle ekran staje się czarny, głosy gry są jeszcze przez parę sekund po czym dźwięk się zacina i komputer trzeba resetować.

Ktoś ma jakieś pomysły prócz serwisu?
  • Level 34  
    Rozkręcić i wyczyścić wszystko. Możliwe, że się poprzylepiało do elementów i stąd nie nadąża z oddawaniem ciepła. Rozumiem, że wentylator chodzi na maksa?
  • Level 13  
    Jeżeli jest na gwarancji to polecam odesłać do serwisu gwarancyjnego.
    Nieumiejętne rozkręcenie i pozostawienie "śladów po sobie" może być powodem utraty gwarancji.
  • Level 27  
    sheepy: Mój G73JH od nowości chodził bardzo cicho i się nie grzał. Ostatnio wiatrak się nie praktycznie nie wyłączał a lapek grzał się niemiłosiernie. Pomogło wyczyszczenie układu chłodzącego i pasty termicznej na nową (lepszą).