Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Benq G2320HDB odłączenie zasilania inwertera - podświetlanie LED.

jon_romero 07 Maj 2011 18:22 1994 5
  • #1 07 Maj 2011 18:22
    jon_romero
    Poziom 13  

Witam.
    W elektronice dopiero raczkuję, wiem co to kondenstator, rezystor itd, umiem coś przelutować, ale nie bardzo idzie mi czytanie schematów, więc proszę o pomoc.
    Chcę zmienić podświetlanie na LED-owe w powyższym monitorze (uszkodziły mi się świetlówki) i chciałbym odłączyć całkowicie zasilanie inwertera. Co mam wylutować, żeby to zrobić? Poniżej zamieszczam zdjęcia elektroniki i schematu jaki znalazłem.
    Benq G2320HDB odłączenie zasilania inwertera - podświetlanie LED. Benq G2320HDB odłączenie zasilania inwertera - podświetlanie LED.

• Pomocny post
    #2 07 Maj 2011 18:51
    dzimi
    Moderator

Wystarczy że podniesiesz L904 i masz odpięte +16V na zasilanie inwertera.

• #3 07 Maj 2011 19:07
    jon_romero
    Poziom 13  

Oki, dziękuję. Jak zakończę pracę, to wstawię raport z efektu, więc na razie pozwolę sobie nie zamykać tematu (chyba, że powinienem?). Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #4 07 Maj 2011 23:00
    Richi
    Poziom 39  

dzimi napisał:
    Wystarczy że podniesiesz L904 i masz odpięte +16V na zasilanie inwertera.

Ja bym nie ryzykował podnoszenia L904.

• Pomocny post
    #5 08 Maj 2011 13:27
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Kolega Richi ma rację - z za L904 brane jest napięcie do IC904 odpowiedzialnego za stabilizację napięć przetwornicy. Lepiej zrobić przerwę na ścieżce za punktem podłączenia R940.
    Pozdrawiam.

• #6 08 Maj 2011 15:25
    jon_romero
    Poziom 13  

W porządku, dziękuję. Obejrzałem dokładniej przebieg ścieżek i faktycznie L904 nie idzie tylko na inwerter. Rozłączyłem, to się chyba nazywa "zworka", J812 i przy sprawdzeniu z matrycą działa prawidłowo - tzn. matryca nie wyłącza się po 1-2 sek, tylko pracuje bez lamp.
    Czekam teraz, aż listonosz mi przyniesie diody i w wolnej chwili przystępuję do pracy nad podświetleniem :)

No i prace zakończone. Monitor nie wygląda źle, ale mogło być lepiej. Widać na krawędziach rozmieszczenie diodek i jasność maksymalna mogła by być lepsza. Wstawiłem regulator jasności i z tyłu monitora jest pokrętło, które równocześnie wyłącza podświetlanie. Na zdjęciach biel wyszła "niebieskawo", ale jest dużo lepsza, trochę taka kremowa. Porównanie z moim HP w2408h - matryca błyszcząca, więc też ma przewagę barw.
    Benq G2320HDB odłączenie zasilania inwertera - podświetlanie LED. Benq G2320HDB odłączenie zasilania inwertera - podświetlanie LED. Benq G2320HDB odłączenie zasilania inwertera - podświetlanie LED.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo