Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DMX - Zakłocenia na lini DMX

miszmenek 07 Maj 2011 18:33 2871 6
  • #1 07 Maj 2011 18:33
    miszmenek
    Poziom 8  

Witam,
    Proszę o poradę. Mianowicie do sterownika dmx scanic rotary 2 podłączonych mam 5 urzadzen tj 2 skanery, 2 reflekroy Par LEd, i jedna głowę ruchomą. Wszystko podłączone jest kablami mikrofonowymi dmx, szeregowo tj:

sterownik DMX=>skaner=>Par64=>par64=>ruchoma głowa=>skaner. W tej monfiguracji wszystko działa dobrze. Wczoraj odebrałem drugą głowę ruchomą i po podłączeniu jej pojawiły sie problemy w takiej oto konfiguracji..

Sterownik DMX=>Skaner=>GłowaRuchoma=>LedPar=>LedPar=>GłowaRuchoma=>Skaner

preoblem pojawia sie wtey gdy pierwszy skaner chce podłaczyć szeregowo z głowa ruchomą. Wtedy skaner chwile pomróga i wyłacza się całkowiecie nie ma ruchu luistra, lampa sie nie świeci, nie świeci się równiez panel na obudowie, tak jakby został odłaczony od prądu. Natomiast reszta urzadzen działa. natomiast gdy wtyk xlr odłacze od skanera wtedy skaner działa no a, ze połaczonie szeregowe zostało przerwane to reszta urządzen nie działa. Nie wiem czym to może być spowodowane.

Zazncze, ze próbowałem kilku konfiguracji podłaczenia tych urzadzen dmx w np:
    SterDmx=>Skaner=>Skaner=>Głowa=>głowa=>LedPar=>LedPar i to samo sie działo. Zawsze problem tkwił w tym jedym skanerze. Proszę o poradę

0 6
  • Sklep HeluKabel
  • #2 07 Maj 2011 21:37
    DJ_DrEw
    Poziom 15  

Próbowałeś zamieniać skanery miejscami? Tzn tak, żeby pierwszy skaner był ostatni.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 07 Maj 2011 22:12
    miszmenek
    Poziom 8  

Nie sprawdzałem tego. Oba skanery mam podłączone pod jedno urzadzenie w sterowniku i zajmuja te same kanały, więc nie wiem czy to by pomogło. Zaznacze, ze linie dmx zaczyna skaner i na skanerze sie konczy. Dodam rowniez, ze nie posiadam terminatora na koncu nitki. Po ustawieniue skanerów w tryb music zaczeły dziwnie sie zachowywac urzadzenia swieciły na przemian swiatłami jak opętane ehh

0
  • #4 10 Maj 2011 08:38
    miszmenek
    Poziom 8  

Witam ponownie,

Zrobiłem tak jak kolega wyżej mi radził niestety nie pomogło. Gdy podłacze bezposrednio pod sterownik wszystko jest ok ale jezeli podłącze na poczatku nitki DMX badz na koncu dzieją sie te rzeczy. Sprawdziłem przewody, probujac wsuwac pomalutku wtyczke dmx do skanera wtedy cos łaczy ale gdy juz zabardzo ona tam wejdzie całkowicie sie wyłacza skaner. Sprawdzałem na przewodoach innych ale rowniez mikrofonowych zwykłych i to samo. Nie wiem moze zakonczyc tą linie terminatorem? Jak myślicie?

0
  • #5 10 Maj 2011 17:25
    Abili
    Poziom 19  

Witam
    Pomóc tu może zastosowanie optosplitera, do jednego wyjścia podłączyć urządzenie które sprawia problemy a do drugiego pozostały sprzęt.

AB

0
  • #6 10 Maj 2011 20:27
    miszmenek
    Poziom 8  

Dzisiaj dokonałem kolejnego sprawdzenia o co kaman. I bez względu na to czy skaner podłaczony jest na poczatku czy na koncu linii dmx działał tylko po podłaczeniu go do sieci bez 0 bez uziemienia gdu tylko podłaczyłem pod gniazdo z 0 od razu sie wyłaczał. Dzieje sie tak juz po podłaczeniu wszystkich urzadzen kablem dmx szeregowo. Bo gdy podłacze sam skaner bez dmx do zasilania z 0 czy bez chodzi, ale gdy tylko podłacze zestaw szeregowo kablami dmx to wtedy juz musze przełaczac ten skaner na gniazo bez uziemienia. Tak jak na schemacie w pierwszym poście ost skaner podłaczyłem pod gniazdo bez uziemienia i smiga natomiast reszta urzadzen podłaczona jest pod 0. I kurcze zgłupiałem.

0
  • #7 28 Cze 2011 21:39
    jackdj
    Poziom 12  

Sprawdź gniazda i przewody sygnałowe dmx w głowie którą odebrałeś z serwisu. Mi kiedyś 12 skanerów zwariowało jak zrobiło się małe zwarcie na linii dmx . Przyczyną był jeden włosek z przewodu który robił zwarcie .Żeby było ciekawiej , na sterowaniu z kompa wszystko było ok. Jak podłączyłem sterownik Mirage zaczynały się dziać cuda.
    Pozdrawiam
    Jackdj

0